Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Avustralya 5 Yılda 2 Milyon Kediyi Öldürecek

Anasayfa > Gündem

Avustralya'nın 'soyu tükenmekte olan türleri korumak' için 2 milyon kediyi öldüreceği bildirildi.

Avustralya Çevre Bakanı Greg Hunt, “soyu tükenmekte olan türleri korumak” için 2 milyon kediyi öldüreceklerini duyurdu. Hunt, 27 memeli türünün ve keseli karıncayiyen, çeşitli baykuşlar ve 120 başka türün kediler sebebiyle tehdit altında olduğunu söylüyor.

Kedilerin adaya 17’nci ve 19’uncu yüzyıllarda gelenler tarafından getirildiği ve artık 30 milyon yabani kedi olduğu bildirilirken, bunların bir kısmının ev kedilerinin 3 katı kadar büyüdükleri ve 15 kiloya ulaştıkları söyleniyor.

Deakin Üniversitesi’nden Euan Ritchie ise kedileri toplayıp öldürmenin verimsiz ve zararlı olacağını, kedileri avlayan yerli türlerin kullanılması gerektiğini belirtiyor.

The Telegraph

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
31
24
14
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
mysterious

Hayvan soyu tükeniyor diye bir canlı çeşidi öldürmek gerekiyorsa öncelik insan katli yapmaktır o halde. Bu dünyanın dengesini insandan çok hiçbir canlı bozma... Devamını Gör

pieces

Önce doğanın dengesini bozduk şimdi katlederek düzene sokmaya çalışıyoruz. Tıpkı köylerdeki fare yılan olayı gibi biri olmazsa diğeri canını sıkar.

Gülşah Light

Kedileri başka coğrafyaya yollamaları lazım insanlığa sığmaz bu.