Arkasından Çıkan Dramla Tüm Türkiye'yi Yasa Boğan Dört Kardeşin Ölümünün Ardından İsmail Saymaz'ın Densizliği Tepkilere Neden Oldu!

307PAYLAŞIM

Neydi atasözü? İnsanın fikri neyse, zikri de odur...

6 Kasım sabahı Türkiye şok edici bir haberle uyandı ve Fatih'te yaşayan Cüneyt, Oya, Yaşar ve Kamuran Yetişkin kardeşlerin siyanürle 'ölümü' herkesi kahretti.

5 Kasım gecesi Fatih'te bir eve giden polis ekipleri, kapıda "Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin" notu buldu. İçeride karşılaştıkları dört kardeşin cansız bedeni ise soru işaretlerine neden oldu. İntihar mı, cinayet mi olduğu akıllarda soru işaretleri oluştururken arkasından çıkan dram tüm Türkiye'yi etkiledi.

Detaylar için: 👇

Kredi, Haciz ve Veresiye Defterindeki 2.260 Lira Borç: Ölümleriyle Türkiye'nin Yüreğini Sızlatan Yetişkin Kardeşler - onedio.com
Kredi, Haciz ve Veresiye Defterindeki 2.260 Lira Borç: Ölümleriyle Türkiye'nin Yüreğini Sızlatan Yetişkin Kardeşler - onedio.com

Bütün bunların yanı sıra intihar ettikleri düşünülen kardeşlerin borçlarının olduğu ve ekonomik olarak başa çıkamadıkları sosyal medyada yankı buldu.

Birbirlerine çok bağlı olduğu komşuları tarafından onaylanan kardeşlerin sır ölümünün ardından soruşturma sürerken, sosyal medyada da hem yas vardı hem de soru işaretleri... O soru işaretlerinden bir tanesini gazeteci İsmail Saymaz kendi yorumunu katarak paylaştı ancak çok büyük tepki çekti.

Dört kardeşin birden ekonomik olarak intihar edemeyeceğini belirten İsmail Saymaz, aynı evde yaşamalarını da 'nedense' sıradışı buldu.

Ancak emin olun, sorun bu değil!

Bir takipçisinin "Sadece borçtur belki" yorumuna karşılık olarak kardeşlerden birinin 'manken' olduğunu söyleyen İsmail Saymaz tam da bu noktada tepki çekti.

twitter.com

Çünkü Mimar Sinan'da kimse mankenlik yapmaz; modellik yapar. İsmail Saymaz kadar tecrübeli bir gazetecinin bunu nasıl bir niyetle söylediğini düşününce tepkilerin nedeni de anlaşılıyor aslında...

1. 👇

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

Tepkiler üzerine yeniden paylaşım yapan İsmail Saymaz bir miktar sıvamış bulunuyor; siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
luckless_john

Bu herif primcinin teki zaten. Niye şaşırıyorsunuz anlamıyorum.

liar

İsmail Saymaz'ı normalde severek takip ederdim. Ama çok büyük saçmalamış, umarım farkındadır.

mehmet-salih-dagdelen

herkez intahar olduğunu kabul etmiş ya değilse

artankara

Linç etmeye ne meraklı bir milletiz bulen bilmeyen adamı linç etmiş. Öğrenciyken modellik yapmış ve hala resim heykel çalışmalarım için modellerle çalışan biri olarak bu tarz yanlış anlamalar bana çok normal geliyor. Toplumca çok bilinmeyen bir meslek bu Saymaz önemli bir araştırmacı gazeteci daha onu tanımadan fotoğrafı üzerinden yorum yapanlar olmuş. Bu Tweeti art niyetle attığını düşünmüyorum ama atmadan önce model ücretlerini araştırabilir ve doğru kelimeler seçebilirdi yine de ortada linç etmeye sebep olacak kadar vahim bir yorum göremiyorum. Bence linç edenler daha art niyetli.

ismail-ender-gucluer

Fikret bey iyi güzel demişsiniz ama bir noktada ya eksik yada hiciv mi etmek istediniz anlamış değilim :) İsmail saymaz için " ARAŞTIRMACI GAZETECİ " demişsiniz :) iyide insan ARAŞTIRMADAN da BU ÜLKEDE GAZETECİ OLUYOR KENDİSİ GİBİ :) ARAŞTIRSA O MODELLİĞİN NASİL MEŞAKAT VE DÜŞÜK ÜCRETLİ GÜNDELİK DURUMU ANCA KURTARABİLİCEK bir MESLEK olduğunu bence öğrenebilirdi :) ARAŞTIRMAYAN GAZETECİ SINIFINDA KENDİLERİ :))

omer-murat-taskin

internete gir ismail saymaz yaz görsellerde ara... Adamın fotoğrafı zaten herşeyi özetliyor... Bunlar hep birbirine benziyor çünkü

artankara

Fotoğrafıyla değil de yazılarıyla değerlendirseydiniz keşke ama kim okuyacak fotoya bak yeter.

omer-murat-taskin

Şükürler olsun ki okumam yazmam var, gazetede, internette de haber okuyorum. Okumayan insan hayattan geri kalır ! O zaman beyefendi de araştırmacı gazeteci ünvanının altını doldurabilecek yorumlar yapsın. Ben Araştırmacı gazeteci değilim, o yüzden Türkiye'de ki yüzlerce yazarın her yazısını, her haberini okuyamam, izleyemem, tüm habercilerin hayatları ve yazıları hakkında bilgi sahibi olamam... olmak zorunda da değilim... Sorun ne biliyormusunuz... 4 tane cenaze var, arkasından bir habercinin yaptığı yoruma bak... Sorun tam olarak bu... Sorun insan olamamak...

Görüş Bildir