Yuvası Yıkılan Neşe Karaböcek ve Eniştesiyle Evlenen Gülden Karaböcek'in Bitmeyen Küslük Hikâyesi

-

İki kız kardeşin yıllardır süren bu küslüğünü bir de yakından inceleyelim dedik. Okuduktan sonra sizin de ağzınız açık kalacak. Haydi inceleyelim; 

1. Sizlere, bir zamanlar efsane sesiyle ortalığı kasıp kavuran ünlü şarkıcı Gülden Karaböcek ve ablası Neşe Karaböcek arasındaki küslükten bahsedeceğiz.

2. Hepimizin yıllardır bildiği bu iki kız kardeş arasındaki küslük hala bitmedi. Ama önce şöyle bir geçmişe gidelim;

3. Neşe Karaböcek, sanat hayatına taaa 5 yaşında adım atıyor. Oyunculuğu bırakıp müzik piyasasına yöneliyor ve Altın Plak gibi büyük ödüllerin sahibi oluyor.

"Arım Balım Peteğim", "Adını Anmayacağım", "Bu Nasıl Aşk Böyle" şarkılarıyla hepimizin gönlüne taht kuruyor.

4. Bu arada yapımcısı olan Atilla Alpsakarya ile 1964 yılında evleniyor. Fakat 10 yıl sonra anlaşamadıkları için boşanıyorlar.

Atilla Alpsakarya'nın bir plak şirketi vardı. Sonrasında da kazandıklarıyla Elenor Plak gibi ülkenin en büyük plakçılarından biri oluyor.

5. O sıralar kız kardeşi Gülden Karaböcek müzik piyasısına adım atıyor. Ve türkü - arabesk tarzında şarkılar söyleyerek plaklarını çıkarıyor.

"Dilek Taşı", "Hatıran Yeter", "Sevmeyeceğim" şarkılarıyla hepimizin kalbini çalmıştı.

6. Fakat Neşe Karaböcek, daha 18 yaşından küçük olan kardeşi Gülden'in ünlü olmasını istemiyor ve bu yolda önüne türlü türlü engeller koyuyor. Gülden'in dediğine göre ablası onun ölmesini isteyecek kadar çok kıskanıyor!

7. Bu kıskançlığı yüzünden annesini ve babasını kardeşi Gülden'e karşı dolduran Neşe, resmen kardeşinin ortada yapayalnız kalmasına sebep oluyor.

8. Daha 18'ini doldurmayan, ailesi tarafından istenmeyen Gülden Karaböcek'e ablasının eski eşi Atilla Alpsakarya bir el uzatarak ışık olmak istiyor.

9. İşte olaylar tam da burada kızışıyor!

10. Atilla Alpsakarya, eski eşi Neşe Karaböcek'in müzik piyasasındaki yerini doldurmak amacıyla kardeşi Gülden'in sesini kullanacağını düşünüyor.

11. Ve bu uğurda Neşe Karaböcek ile boşandıkları yıl içerisinde kız kardeşi Gülden Karaböcek ile evlenme kararı alıyor. Bu olay resmen o zamanların magazin dünyasına bomba gibi düşüyor.

Çiftin Alper adında bir çocuğu oluyor. Fakat birkaç yıl sonra onlar da ayrılıyor.

12. Anlayacağınız hiç sevmediği halde Atilla ile evlenmeyi kabul ediyor. Çünkü hayat şartları onu bu noktaya sürüklüyor. Bu durumun tek suçlusunun ailesi olduğunu düşünüyor.

13. Bu evlilikten dolayı Gülden'in ailesi, ablası ve tüm çevresi ona sırt çeviriyor. Artık herkes için "ablasının kocasını ayartan" bir kardeş olarak biliniyor.

14. Gülden Karaböcek bu konula ilgili "Beni fettan bir kadın olarak göstermek istedi ablam. Beni ölmemi isteyecek kadar kıskanıyordu ve müzik piyasasında olmamı istemiyordu. Ama bu evliliğe beni olaylar zorladı, çünkü tek başıma ortada kaldım. Annem ve babamı da bana düşman etti" diyerek anlatıyor.

15. Ablası Neşe Karaböcek ise "O benim kocamı elimden aldı. Anadolu’da bu yüzden cinayetler işleniyor. Onunla asla barışmam. Gülden’i mezara kadar affetmeyeceğim." diyerek içindeki kinin hala bitmediğini söylüyor.

Anlayacağınız film konusu gibi olan bu hikayede iki kız kardeş birbirlerini ömrü boyunca affetmeyecekler. Ne diyelim...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozy-mozy

vay konyali vay yiktin yuvalari

wednesday-addams

atilla alpsakarya da küçük kardeşi diğerine karşı kullanmış bildiğin, çok kötü çok...

h-fehmi-keskin

doğrusu budur neşe atilla çifti 4levent final apartmanında ikamet ediyorlardı neşe hanım polis nezaretinde evi bastı gülden çarşaflara sarılı halde balkona sığındı bu olayı onlarca kişi hepberaber izlemiştik

hipergrafi

Neşe Karaböcek ve Atilla Alpsakarya hala evli ikenmi yaşanıyor bu olay?

insansiniz

vay beee.

emre_akdag

İki kız kardeş arasına giren bu kin ve kızgınlık çok kötü

onur-ipeker

bırakın insanların özel hayatını arkadaş !

Görüş Bildir