Görüş Bildir
Haberler
AKP'den Metaverse Toplantısı: 'Her Alanda Olduğu Gibi Bu Alanda da İlki Gerçekleştirdik'

AKP'den Metaverse Toplantısı: 'Her Alanda Olduğu Gibi Bu Alanda da İlki Gerçekleştirdik'

AK Parti'deki ilk metaverse toplantısı, TBMM Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ak Parti'deki ilk metaverse toplantısı, TBMM Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ünal ve İleri'nin parti genel merkezindeki farklı odalardan, Elitaş'ın ise TBMM'den katıldığı toplantıda konuşan İleri, metaversenin uzun zaman önce gündeme geldiğini, gelişen teknolojilerle son dönemde popülerlik kazandığını dile getirdi.

'Metaverse çalışmaları hız kazanmıştır'

'Metaverse çalışmaları hız kazanmıştır'

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve blokzincir teknolojilerinin bu ortamın yapı taşları olduğunu aktaran İleri, 'Özellikle blokzincir teknolojileri ile bu dijital varlıklar veya dijital mülkiyet kavramının mümkün olduğu anlaşılmıştır ve bu bağlamda metaverse çalışmaları hız kazanmıştır.' dedi.

'Bu alanın yeni başlayan bir alan ve hızla gelişecek bir alan, birçok sektörü de etkileyecek bir alan olduğunu değerlendiriyoruz.' ifadelerini kullanan İleri, bu alanda Türkiye'nin liderlik alabileceğini ve mevcudiyet gösterebileceğini kaydetti.

Metaverse ile sanal gerçeklik teknolojilerinden ürün yönetimine, ekonomisinin oluşturulmasına ve inovatif iş modellerine kadar birçok alanda çalışmalar yapılabileceğini vurgulayan İleri, AK Parti olarak bu ekosistemin önünü açmak istediklerini, bu kapsamda da ilk toplantının gerçekleştirildiğini dile getirdi.

"Yasal düzenlemenin değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik"

"Yasal düzenlemenin değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik"

Konu ile ilgili konuşan Ak Parti TBMM Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 'Ak Parti her alanda olduğu gibi bu alanda da bir ilki gerçekleştirdi, uzunca bir süredir altyapısını hazırladığı bir çalışmayı hayata geçirdi' dedi

Ünal farklı ortamlardan katılımcılarla siyasi alandaki ilk toplantının gerçekleştirildiğini anımsatarak, 'Fiziki coğrafyanın ortadan kalktığı ve internet coğrafyasında farklı şehirlerden, farklı ülkelerden insanların bir gözlük aracılığı ile ortak bir platformda buluşup rahat bir şekilde toplantılarını yapabilecekleri bir ortam.' diye konuştu.

Toplantının içeriğine dair bilgi veren Ünal, 'Tabii bu dijital dönüşümün bir sonucu olarak bu alanda yapılması gereken hem finans anlamında hem hukuk anlamında ciddi regülasyonlar gerekiyor. Biz toplantıda bunları da değerlendirdik. Bugün özellikle kripto varlıklarla ilgili yapılacak yasal düzenleme konusunu konuştuk.' ifadelerini kullandı.

"Yasal düzenlemenin değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik"

"Yasal düzenlemenin değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik"

Toplantının ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunan Ömer İleri, AK Parti olarak dijitalin siyasetini yaptıklarını, dijital gelişmeleri siyasetin konusu haline getirdiklerini belirtti.

Dijital ve teknolojik gelişmelerin sadece teknik boyutunun olmadığını, aynı zamanda hukuki, ekonomik ve toplumsal boyutlarının bulunduğunu ve bunların da siyaseti ilgilendirdiğini kaydeden İleri, 'Biz AK Parti olarak kripto varlıklardan tutun sosyal medya mecralarına kadar birçok alanda politika geliştirmeye, gerek vatandaşımızı koruyacak ama aynı zamanda Türkiye'deki inovasyon gücünü ortaya çıkartacak açık mevzuatlar ortaya koymaya çalışıyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

İleri, metaverse toplantıda kripto varlıklar üzerine fikir alışverişinde bulunduklarını bildirdi.

Mahir Ünal ise 'Bugün biz bu ilk toplantıda kripto varlıklarla ilgili yaptığımız yasal düzenlemenin aynı zamanda bir değerlendirme toplantısını da gerçekleştirdik. Bu açıdan son derece faydalı oldu.' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
86
28
17
4
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ladyu

anam sanal gözlük bile yakışmaz,eğreti durur mu insanda😂duruyomuş

ahmet

şahtınız şahbaz olmuşsunuz.

Kerim Efe

Seçim bir olsun, sanalda oynarsınız abisi.