73 Yıldır Evli Olan Prens Phillip ve Kraliçe 2. Elizabeth’in Masallara Konu Olacak Aşk Hikayesi

2.6bPAYLAŞIM

Nasıl güzel sevmişler birbirlerini ❤️

Kraliçe II Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip bugün 99 yaşında hayatını kaybetti.

👇

II. Elizabeth'in Eşi Prens Philip Hayatını Kaybetti - onedio.com
II. Elizabeth'in Eşi Prens Philip Hayatını Kaybetti - onedio.com

Kraliçe ve Prens Phillip 20 Kasım 1947 yılında evlenmişlerdi. 74 yıldır birbirlerine sevgiyle bakan çiftin masallara konu olacak aşk hayatından bahsedelim istedik biraz...

1938 yılında Britannia Royal Naval College'da tanışmışlardı, o dönem 18 yaşında olan Cadet Philip'i 13 yaşındaki İngiltere Prensesi Elizabeth ile tanıştırdılar.

Ee tabii birbirlerini gördükten sonra başka hiçbir şey düşünememeye başlamışlar ve yıllarca mektuplaşmışlar.

Prens Phillip 1946 yılında Pasifik Cephesi'nden dönmüş ve Elizabeth ile evlenmek istemişler.

Tabii Elizabeth'in etrafındaki birçok insan Phillip'in çok Alman, çok Yunan ya da İngiltere Prensesi ile evlenmek için çok doğru bir aday olmadığını söylemiş fakat Prenses ısrar etmiş.

Elizabeth'in babası Kral VI. George, 1947 yılının Kasım ayında ise 2000 kişinin önünde Phillp'i onayladığını dile getirmiş ve Kraliçe'nin eşi olmanın Kral olmaktan daha zor olacağını ama Phillip'in bunun altından kalkabileceğini düşündüğünü söylemiş.

Tabii ilk evlendikleri zaman II. Elizabeth Kraliçe değildi, o dönemde ise çift Malta'da yaşamış ve 2 tane çocukları olmuş, Charles ve Anne.

Fakat daha sonra Kral George hastalanmış ve 1952 yılında hayatını kaybetmiş. Ardından da Elizabeth Kraliçe olmuş.

Birlikte oldukları süre boyunca çift olarak birbirlerini hep iyi yönde etkilemişler, Prens Phillip biricik aşkı Elizabeth için sigarayı bırakmış mesela.

Kraliçe II. Elizabeth'in babası George da sigara içermiş ve bu nedenle Kraliçe sigaradan nefret ediyormuş. Evlenmeye karar verdikleri zaman Phillip düğünlerinin olduğu sabah son sigarasını içmiş ve daha sonra Kraliçe sevmediği için bir daha asla içmemiş.

Elizabeth Kraliçe olduğu zaman Prens Phillip oldukça zor zamanlar geçirmiş. Çünkü yıllarca Malta'da sakin bir hayat süren çiftin tüm yaşamı birden değişmiş.

Elizabeth Kraliçe olunca birden çok fazla güce sahip olmuş, Phillip ise bu sırada Kraliyet ailesindeki görevlerinde eşine yardım etmek için deniz kuvvetlerindeki görevini bırakmak zorunda kalmış. Prens Phillip çok fazla istememiş fakat mecburen Buckingham Sarayı'na taşınmışlar.

İngiltere'nin saray kesiminde yıllardır çiftler ayrı yatak odaları kullanıyorlarmış ama Prens Phillip ve Kraliçe Elizabeth bu geleneği bozmuşlar.

Kraliyet ailesinde çiftler ayrı ayrı odalarda kalmalarına rağmen Elizabeth ve Phillip birbirlerinden ayrılamamışlar. İki ayrı odaya yatak koydurmuşlar fakat odaların arasındaki duvarı yıktırıp bağlantılı yapmışlar.

Tabii ki her evlilik gibi Prens Phillip ve Kraliçe II. Elizabeth'in de geçirdikleri zor dönemler olmuş.

Phillip 50'li yaşlarında olduğu dönemde ortaya Kraliçe'yi aldattığı ile ilgili iddialar atılmış ve Kraliyet ailesi bu iddialara herhangi bir cevap vermemişler. Fakat bu iddialar hiçbir zaman kanıtlanmamış.

Kraliçe II. Elizabeth her fırsatta gücünü eşi Prens Phillip'ten aldığını dile getiriyormuş.

Her çift gibi ara ara tartışsalar da birbirlerine olan saygılarını hiçbir zaman yitirmemişler. Kraliçe'nin sekreteri Lord Charteris çiftin arasındaki bağ için şunları dile getirmiş: "Prens Phillip, Kraliçe'yi başka bir insana dönüştüren daha iyi ve daha güçlü yapan dünya üzerindeki tek insan."

Phillip övülmeyi çok sevmeyen bir yapıya sahip olsa da Kraliçe'nin eşi hakkındaki düşünceleri şöyleydi:

"Övülmeyi sevmese de, Phillip benim gücüm oldu. Yıllardır hem ailesine hem bana hep destek oldu. Ona tahmin edebileceğinizden daha fazla şey borçluyum."

Prens Phillip ve Kraliçe II. Elizabeth tüm zorluklara birlikte göğüs germişler, hatta çocukları olduktan sonra onların yaşadıkları zorluklara bile.

İddialara göre, oğulları evlendikleri zamanda bile Prens Phillip hep daha sakin olan taraf olmuş ve Elizabeth'i de hep yönlendirmiş.

Birlikte devirdikleri 73 yılın da bir sırrı varmış tabii...

Prens Phillip'e göre evliliklerinin en büyük sırrı birbirlerine gösterdikleri tolerans olmuş hep.

Evliliklerinin 50. yıllarını kutlarken, Prens Phillip konuyla alakalı bir konuşma yapmış: "Tolerans bir mutlu bir evliliğin en önemli bileşeni. Her şey yolunda giderken belli ki çok önemli olmayabilir ama işler zorlaştığı zaman en önemli şey haline gelecektir."

Yani anlayacağınız yıllarca masallara konu olacak bir aşk yaşamışlar. ❤️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ortalik-karisik

insan sıkılır be 73 yıl ne ya

gencfbli_07

birlikte uyumamak mı? Dünya üzerindeki en kötü şey olabilir. 🤦

fakecan

Benim anlamadığım babası ve kendisi Yunanistan 'ın prensi bir Yunan iken nasıl oluyordu Edinburg dükü olarak ünvan almış ki?

zeynepkurt

Yunanistan da savaş çıkıp monarşi yıkılınca İngiliz olan dayısı (anne tarafından kraliçe Victoria ile kan bağı var) tarafından İngiltere’ye getirilip eğitim aldırılıyor deniz subayı olarak kraliyet ordusunda askerlik yapıyor ,tabi bu sırada Yunan kraliyet ünvanlarından vazgeçmek zorunda kalıp dayısı lord mountbatten’ın ünvanı soy isim olarak kullanıyor Philip mountbatten olarak prenses Elizabeth ile tanışıp evlenince (ki saray kesinlikle onu prensese layık görüp onaylamıyor ama sonunda evleniyorlar) düğünden sonra düklük karısı kraliçe olunca da birleşik krallık prensi unvanı veriliyor , Yunan prensi unvanını küçük yaşta kaybedip İngiliz prensi unvanını bir şekilde geri almayı başarıyor, zaten karısı kraliçe olduktan sonra ona destek olmak için ordudaki tüm subaylık görevlerini bırakıyor , tarihte en uzun görev yapan hükümdar eşidir ayrıca ..

birinci-tekil-birey

Babası da yunan prensi andreadır. Kurtuluş savaşımızda Anadolu'yu yakıp yıkan tayfanın komutanıdır.

Gizli Kullanıcı

Guzel ailemm 😍😍

hayrettin-celik

Türk düşmanı

Görüş Bildir