Görüş Bildir
Haberler
73 Yaşındaki Kadına Eşinden Demir Çubukla İşkence: 'Kendimi Bildim Bileli Şiddet Görüyor'

73 Yaşındaki Kadına Eşinden Demir Çubukla İşkence: 'Kendimi Bildim Bileli Şiddet Görüyor'

Kocaeli’de eşi tarafından darp edildiği ileri sürülen ve gözleri mosmor olan 73 yaşındaki Hatice Ekemen, devlet koruması altına alındı. Mahalle sakinlerinden Özlem Özcan, uzun yıllardır Hatice Teyze’nin şiddet gördüğünün altını çizerek, ''Yıllardır şiddet görüyor kocası tarafından. Ben 33 yaşındayım, kendimi bildim bileli şiddet görüyor'' dedi. Öte yandan mahallede yaşayanlar, gerekenin yapılması için imza topladıklarını ifade ettiler.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Korkusundan şikayetçi olamıyor

Korkusundan şikayetçi olamıyor

Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Fatih Mahallesi’nde ikamet eden Hatice Ekemen, uzun süredir eşi tarafından şiddet gördü. Akli dengesi tam yerinde olmadığı için yaptığı şikayetler geçerli olmayan Ekemen, her seferinde eşi Hikmet Ekemen ile beraber yaşadığı evine dönmek durumunda kaldı. Şiddetin artması üzerine konuya kayıtsız kalmayan mahalleliler devreye girdi. Yapılan girişimlerin ardından Hatice Ekemen, kadın sığınma evine götürüldü.

73 yaşındaki Hatice teyzenin halini gören Mehmet Baş o anları kayıt altına aldı. Konuyu anlatan Baş, 'Sabah Hatice Ablamız dükkana geldi. Halini görünce ister istemez durumunu sordum. Bu durumdan şikayetçi olamadığını ve korktuğunu da biliyoruz zaten. Biz de gerekeni memur arkadaşlara ve ambulansa bildirdik. Geçen hafta Salı günü gene aynı olay oldu, gene gözü şiş halde dükkanıma geldiğini gördüm. Yine eşinin dövdüğünü söyledi ama o an kaydedemedim. Yine ben polise haber verdim ve geldiler. Akli dengesi yarım olduğu için herhangi bir işlem yapılmadı diye biliyorum. Bu olay tekrarlandığından dolayı zannedersem bir kamu davası açılacak” şeklinde konuştu.

Mahalleli imza topladı

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
12
9
3
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mavibiyik

Okadar üzülüyorum ki... Kim bilir neler neler yaşadı bu yaşına kadar, ne eziyetler gördü de gün yüzü göremedi. Ah Hatice teyzem çaresizliğin, imkansızlığın g... Devamını Gör