6 Yıl Önce Tesettüre Girme Kararı Alan Ünlü Rallici Burcu Çetinkaya "Bu Kadar Yapabildim" Diyerek Türbanı Çıkardığını Açıkladı!

-
Abone ol

Burcu Çetinkaya, 6 yıl önce kapanmış ve tesettüre girmişti.

Bugün ise artık türbanı çıkardığını açıkladı...

Ayrıntılar içeriğimizde!

Burcu Çetinkaya, bundan tam 6 yıl önce alkolü ve sigarayı bıraktığını, tesettüre girdiğini açıklamıştı.

View this post on Instagram

:) sevginin güzelliği / Beauty of love

A post shared by Burcu Cetinkaya Bucak (@burcucetinkayarally) on

Robert Koleji'nde okuyan, Koç Üniversitesi'nde Ekonomi Bölümü'nü bitiren sporcu, tesettüre girdikten sonra tasavvuf eğitimi almak için Harran Üniversitesi'nde yüksek lisansa başladı.

Şanlıurfa'ya gittikten kısa bir süre sonra aşiret reisi Mehmet Bucak ile dünyaevine giren Burcu Çetinkaya, gündemden bir süre düşmemişti.

Bir de çocuk sahibi olan başarılı sporcunun ralliyi bıraktığı sanılmıştı hatta!

Fakat o sporunu yapmaya ve başarılarına başarı eklemeye devam etti, tüm söylenenlere kulağını kapattı.

Bu konuyla ilgili olarak da "10 sene önce manevi bir yolculuğa çıktım. Örtünmem kendi içimde nefsimle verdiğim mücadele neticesinde attığım bir adımdır. Uzun süre önce aldığım bir karardı. Cesaret etmem biraz zaman aldı. Geçen pazar kapandım. Önyargılar olunca üzülüyorum. Dualarımda, beni kıranlara, sert davrananlara, hakaretlere bile kalbimin sertleşmemesini diliyorum." demişti.

"10 sene önce sigarayı bıraktım. 6 yıl önce de alkolü... 3 yıl önce namaza kılmaya başladım. Bunlar hep yavaş yavaş oldu." diyerek devam etmişti açıklamasına.

İşte geçen 6 yılın ardından, Burcu Çetinkaya Instagram'da yaptığı açıklamayla artık tesettüre girmeyeceğini söyledi.

İşte yaptığı o açıklama:

"Bugün bir karar aldım ben. Bu kararda asla 6 yıldır taşımaya çalıştığım başörtüsüne inanmamak veya saygısızlık yok. Bu kadar yapabildim. Aldığım kararı tamamen manevi yaşamak istedim. Hatta imkan olsaydı sessizce. Nasip. Gücüm yetmedi diyelim. Kalbim aynı yerde. Ama o da benimle Allah arasında zaten. Bu süreçte benden güç alanlar olduysa onları istemeden kırdıysam özür. Her hareketimi 6 yıldır siyasi zannedenler vardı. Belediye başkanı, siyasetçi adayı her şey yaptılar. Onlarca iftira attılar. Hayatımda hiçbir siyasi partiye üye olmadım ben. Hatta siyasi tekliflere hayır diyerek sporumu yapmaya devam etmeyi seçtim. Şimdi de kendi halimde işime gücüme bakarak hayatıma devam edeceğim inşAllah. Sadece azıcık kendimi dinlemeye ihtiyacım var.... Bu geçen süreçte alkışları hiç kabul etmedim. Hakaret edenlere de kırılmamaya çalıştım. Sadece hakkımda konuşulduğunda cevap hakkımı kullandım. Şimdi de bakış açım aynı.... Kimseye hakaret etmeden hayatı yaşamaya devam etmeye çalışacağım...."

Kimileri bu durumu eleştirirken,

Kimisi de saygı duyulması gerektiğini söyledi.

Biz ise saygı duyulması gerektiğini düşünüyoruz. Onun hayatı, onun kararı...

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dremor

insanların ne giydiği giymediği hiçbirimizi ilgilendirmez başörtü giyer kendi kararı giymez o da kendi kararı kimseyi ilgilendiremez haber bile yapılmaması lazım kişiye saygı açısından

bukiznedio

herkesin hayatına kimse karışamaz

blizzard

Fatih Mehmet Bucak gibi bir şeyle evli olan kadına türban nasıl ağır gelir Allah aşkına?

yakup-unal

Menfaatte bir yere kadar. İnsanın kendini bilmesi güzel bişey...

asli-kaya30

Tabi saygı gösterilmesi gereken bir konu. Dini inançlar kişinin kendisini kapsar. Ama bu saygıyı sadece başörtüsünü çıkardığında değil taktığında da göstermek gerekiyordu. Maalesef şimdi saygı gösterilmeli diyen birçok kişi, 6 yıl önce başörtüsü taktı diye saygı göstermek yerine yuhalayıp kınayan kişiler. Bu mantıksızlığa da saygı göstermek gerekiyor mu?

Görüş Bildir