6 Maddede Tesettürlü Kadınların Modasındaki Değişiklikleri İnceliyoruz

-

Moda dünyasında özgün bir çizgiye sahip olan tesettür giyim tasarımcıları 2017 yılında çizgisini modernliğe taşıyarak harika ötesi tasarımlarla kadınlara stil vizyonu kazandırıyor. İhtişamlı modeller, markaların bu yıl trendlerine aldıkları ve koleksiyonlarında birinci sırada yer alan gösterişli tasarımlar haline geliyor.

1. Modanın yeniliklerinde göze çarpanlar arasında tesettürlü kadınların giyim stili artık gerçek bir tarz çizgisine sahip oldu ve sadelik yerini göz kamaştıran büyüleyicilik de özel tasarımlara bıraktı

2. Lüksün, enerjinin, zarafetin, şıklığın ve gösterişin harmanlandığı bu kombinasyonların ihtişamlı bütünlüğüyle kadınlar tarzlarında yenilenmenin özgüveni ve mutluluğunu yaşıyorlar

3. Sadece abiye tarzında değil, tesettürün hakim olduğu tüm giyim grupları ve tarzlarda aynı görkem gözlere çarpıyor

Önceki yıllarda tesettürlü bayanlar için sınırlı olan kıyafet seçenek ve modelleri son birkaç yılda ses getiren zengin koleksiyonlarla ve şahane tasarımlara dönüştü.

4. Örneğin feraceler artık koyu ve sade renklerden uzaklaşarak yaka, kol ve etek detaylarında ışıltı veren detaylarla, doğanın soft ferahlığını yansıtan açık tonlarla karşımıza çıkıyor

5. Mistik ve etnik bir havanın etkili rüzgarları da şal bağlama tekniklerinde zengin örtünme şekillerine ilham oluyor

Önceki yıllarda tesettürlü bayanlar için sınırlı olan kıyafet seçenek ve modelleri son bir kaç yılda ses getiren zengin koleksiyonlarla ve şahane tasarımlarla modernizasyonun tam anlamıyla gözler önüne serildiği seçenekler markaların yeni yüzü olmaya devam ediyor.

6. Moda rüzgarları tesettürlü bayanlar için esmeye devam ediyor ve bu esinti 2017 yazında cıvıl cıvıl, uçuş uçuş, şıkır şıkır, renkli ve iddialı tesettür elbise modasıyla işte tarz benim, en şık benim diyenlerin elbise dolaplarını zenginleştirecek model ve desenlerle sezona merhaba diyor.

İz bırakan stil çizgisiyle tasarlanan tesettür giyimdeki çarpıcı geçişler bu yaza damgasını vuruyor.

Tesettür elbise alacaksanız modamerve.com‘a bakmadan geçmeyin. Kapıda ödeme ve kredi kartına taksitle hizmetinizdeyiz.

Tesettür giyim Müslüman ülkelerin belirgin olarak tercih ettiği bir giyim tarzıdır.

7. 

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wanpanman

Sız oturun Tesettür "modasını" tartışın. Çok umrunuzdaymış gibi bir de tesettür böyle olmaz şöyle olur tartışmasını fake'leyin. Sız oturun bunu tartışın o beğenmediyniz bacılar bunların peşine düşsün:

kalemine

abartıya kaçmamakla beraber makul ölçüde modaya uymak güzel. ya şurda kaç sene önceye kadar uzun kollu adam gibi bişey bulamayıp kıyafet içine badi giyiyorlardı. annesine özenen kız çocukları gibi ne bulduysa giydi ya da taktı tarzına dönmediği sürece gayet şık görünüyorlar. ayrıca hepimiz biliyoruz ki kıyafet etiket olmuş artık. modern bir kapalıya karşı insanların tepkisiyle klasik kapalıya karşı tepkisi çok farklı.

fikrifirarda

Valla ben destekliyorum kapalıların modernize oluşunu belli ölçülere dikkat ederek modernize ve spor bir hale evrilmesi herkes için daha iyi oldu bence. Kapalı kızlar da insan yahu 15- 16 yaşında kapalı kızlar var süslenmek güzel giyinmek istemez mi o kızlar yapılarının ve yaşlarının gereğiyle doğal olarak isterler bırakın isteyen istediği gibi kapansın, istediği gibi süslensin, istediği gibi giyinsin. Her kadın güzel giyinmek ve süslenmek ister bu onun en doğal hakkıdır yeter artık eleştirip durmayın insanları kim dört dörtlük inançlı orasını da bilemeyiz ayrıca. Özgürlük özgürlük diyip duruyorsunuz ya özgür bırakın insanları kapalı kızları yargılayıp durdukça inandırıcı olmuyor özgürlük söylemleriniz çünkü. Ne istiyorsunuz bütün hepsi kara çarşafa mı bürünsün? Hem böylesi daha makul değil mi sizce de caddelerin sokakların kara çarşaflarla dolmasındansa

feminstbirkiz

CİDDEN ÇOK SAÇMALIYORSUNUZ KAPALI AÇIK AYIRIMI DEĞİL İSTEYEN İSTEDİĞİNİ GİYER İLK Bİ KENDİ NEFSİNİZE BAKIN KİMSE SİZİ TAHRİK ETMEK İÇİN ŞORT GİYMİYOR BAŞÖRTÜ TAKMIYOR ÖZGÜR OLDUĞUMUZ İÇİN YAPIYORUZ PİS BİR ZİHNİYETİNİZ VAR ZİHNİYETİNİZDEN İĞRENİYORUZ KİMSE SİZE HESAP VERMEYECEK HERKES KENDİ KABRİNDE SORGULANACAK MİLLETİ ELEŞTİRİP DURMAKTAN BAŞKA YAPTIĞINIZ BİR HALT YOK..

endless-juggler

Bi yandan giyinisi icin dayak yiyen kizi savunuyorsunuz. Diger yandan tesettürlü insanlarin nasil giyinmesi gerektigini belirliyorsunuz. Size ne be? Siz 4 4lük müslüman misiniz? Birakin insanlar neye inaniyorsa neyi giymek istiyorsa giysin. Allaha hesap verecek bize degil. O güzel aklinizi bilginizi kendinize saklayip kendinizi daha iyi bir insan yapin önce. "Dünyayi degistirmek istiyorsan ilk önce kendinden basla".

emelkoc

Kapalı ve açık insanlar bu ülkede eşit olduğu zaman susacağım söz veriyorum.Ne açık kıza ne kapalı kıza laf gelsinde istemiyorum fakat gerçekten aynı olduğuna inanmıyorum.Şort giydi diye dövülen kıza'Oh iyi yapmış helal olsun' diyen ile 'Neden tesettürlüsün?,ailen mi baskıladı?' diyen kişiler benim gözümde aynı.Ama bu ülkede açıklara daha fazla baskı yapılıyor doğru konuşalım.Ben şort giymeye korkuyorum ama kapalılar tayt giymeye korkmuyor.Herkes istediğini yapsın istiyorum bu kadar.

endless-juggler

Bence aynisi. Her ikisinde de insanlar baskalari icin neyin dogru neyin yanlis olduguna karar veriyor. Kapaliya laf tesettürü icin: Sözde müslüman diyor bi de kapanmis. Aciga laf atanin gerekcesi: Burasi müslüman ülke ayak uydurmali. Fakat iki taraf da anlamiyor ki herkesin dogru buldugu sey, anlayisi, inanci baska. Illa tek dogru var diyip onu insanlara empoze etmeye calisiyorlar. Akp öncesi kapalilara yapilan aslinda simdi de aciklara yapiliyor.

endless-juggler

Isin aci yani: bunu gecen biriyle konustum. Dedim önceleri türbanlilar sosyal hayatda dislaniyordu baska birisi bunu tarzi anlamiyordu diye. Görüsüne uymuyordu diye. Simdi ise sen "acik" birini gördügün zaman disliyorsun. Verdigi cevap: müslümansa uyacak, cocuklarima kötü örnek oluyor. Sonra ben dedim tmm ama su an sen de baskasini görüsü icin disliyorsun, tipki önceleri dindar kesime yapildigi gibi. Sonra dedi ki gitsin baska yerde yasasin. Tipki bazilarinin dindar kesime dedikleri gibi. Gitsin arabistanda yasasin. Ayni kafa ayni düsünce yapisi ayni cahillik.

kenan-menan

askdsajkdbalk

Başlıklar

Tercihkadınlar
Görüş Bildir