Görüş Bildir
Haberler
23 Nisan’da Çocuğunuzun Gelişimine Katkı Sağlayın: Kodlama Öğrenmenin Çocuğunuza 11 Faydası

23 Nisan’da Çocuğunuzun Gelişimine Katkı Sağlayın: Kodlama Öğrenmenin Çocuğunuza 11 Faydası

Günümüz çocukları, 7-8 yaşlarında kodlama için gereken düşünme becerilerine erişiyor; hatta 10 yaşlarındaki çocuklar profesyonel denilebilecek programlar üretebiliyor! 💪 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda, siz de çocuğunuza yepyeni bir bakış açısı hediye etmek isterseniz; kodlama öğrenmenin minik beyinlere sayısız faydasına göz atabilirsiniz...

1. Öncelikle; kodlama öğrenmek, çocukların sistematik ve analitik düşünme becerilerinin daha küçük yaşta şekillenmesini sağlar.

2. Bunu yaparken, ona tüm zeka bulmacalarından çok daha eğlenceli gelecek ve onu geliştirecek yepyeni bir oyun edinmiş olur!

3. Ve kodlama öğrenmek sadece zekasını değil, yaratıcı yönünü de geliştirir.

4. Hayatta karşısına çıkacak tüm problemlerde uygulayabileceği yeni bakış açıları edinir…

5. Örneğin; sorunun tam olarak nerede olduğunu tespit etme, sorunu küçük parçalara ayırarak çözme, adım adım ilerleme gibi yöntemler geliştirmesini sağlar.

6. Kod yazma deneyimi, düzenli çalışma disiplini edinmelerine büyük katkıda bulunur.

7. Sebep-sonuç ilişkilerini daha iyi kurmayı ve en ufak şeylerin bile bir sonucu olacağını öğretir.

8. Kod çalışmadığında gerekirse en baştan yazmayı, pes etmemeyi; kısacası azmi aşılar.

9. Bu önemli niteliklere ek olarak, her gün parmaklarının ucunda olan teknolojilerin çalışma mantığını kavramasını sağlar.

10. Her geçen yıl daha da dijitalleşen iş dünyasında, daha küçük yaşta 1-0 öne geçmesini garantiler.

11. Tüm bunlarla, gelecekteki mesleğini ne olursa olsun, başarısına büyük katkılar sağlar. Hatta belki de, daha küçük yaşta aşık olduğu o mesleğin ta kendisi olur!

COVID-19 nedeniyle bu yıl evlerimizde kutlamak zorunda kaldığımız 23 Nisan’ın 100. yılı için MESS çocuklara bayram hediyesi olarak Online Kodlama Eğitimi veriyor!