Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

10 Maddede Gerçek Bir Uluslararası Üniversitede Okumak

-
Abone ol

1. Öncelikle Temel fıkrası gibi bir ortamda okursun. “Bir Fransız, Bir İngiliz, Bir Amerikalı bir gün…” diye başlayan hikayen bol olur.

2. Düşünsene dünyanın her yerinde okuyabildiğini? “İnsan kuş misali” lafının bedene dökülmüş hali sen olursun.

3. Bill Clinton’la tanışma ihtimalin nedir? İşte mesela gerçekten uluslararası bir üniversitedeysen Bill Clinton’la bırak tanışmayı, elini bile sıkarsın!

4. Hani şu ‘Akıl Oyunları’ filminde Russell Crowe dahi matematikçi John Nash’i canlandırmıştı ya. İşte o John Nash bir bakmışsın senin derse girdiğin binada konuşma yapıyor.

5. Her gün saatlerini geçirdiğin, belki de onunla yatıp onunla kalktığın Facebook’un en üst düzey yöneticilerinden biri de bir anda kampüste karşına çıkabilir.

6. Peki bunların üstüne hocaların, alanının önde gelen isimlerinden olsa?

7. Bir üniversitede okuyup dünyanın neredeyse her yerinden 80’den fazla üniversitenin de öğrencisi olabilmek mümkün.

8. İstanbul’da okurken hem mevcut üniversitenin hem de Londra’dan dünyaca ünlü University of London (LSE) diplomasını da alabilirsin!

9. Tüm bunların yanı sıra Erasmus zaten cepte. Merak etme ☺

10. Peki iyi de, benim tüm bunlar için yeterli İngilizcem yok derken, bir bakmışsın o “gerçekten uluslararası üniversite” genç ve dinamik bir İngilizce Hazırlık Programı kadrosuyla bu sorunu da halletmiştir.

Gerçekten uluslararası bir üniversite yaşamı İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde!

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2006’dan bu yana dünyanın en büyük üniversiteler ağı Laureate International Universities’in Türkiye’deki tek üyesi olarak, ABD’den Çin’e kadar 29 ülkede 950.000’in üzerinde öğrenci nüfusu olan global ağın bir parçası! BİLGİ öğrencileri bu sayede 80’den fazla üniversitenin de öğrencisi. 

Uluslararası saygınlığa sahip birçok üniversite ile öğrenci değişimi, ortak program ve çift diploma anlaşmaları, dünyaca tanınan konukları ve konferansları sayesinde BİLGİ, yabancı öğrencilerin de tercih ettiği bir kurum haline geldi. Böylece, BİLGİ öğrencileri Türkiye’de de kalsalar yurt dışına da gitseler, gerçek bir “uluslararası” deneyim ediniyorlar.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doukanleon

cahillik etmeyin, john nash ve eşi daha yeni bir trafik kazasında vefat ettiler.

cansu-soysal

vefat etmeden önce Bilgi'ye gelmişti ondan bahsediliyor.

darkestrah

Cool story bro... Üniversitenin kendisi bile söylemiş önemli olan şeyin "bilgi" değil "diploma" olduğunu. İnsanlarda bunlara inanıp bu üniversitelere para yediriyorlar. Gider Nepal keşişlerinden öğrenirim bilgiyi, eminim ki sizden daha çok bilgililerdir.

muhammed-ali-yilmaz

Her şey iyi güzelde ufak bir problem var. Paramız yok.

sharp-blade

Paran olsa diplomaya mi ihtiyacimiz olur :D

ironikpanter

aç bi fabrika ve kazan

atayaydin

Sanki bedava gönderiyosunuz anasını satayım. Önce hocalarınıza mail atmayı öğretin.

kafadan-muhalif

Uluslararası adı altında yürüyen euro olmanız an meelesidir :)

Görüş Bildir