Görüş Bildir

1. Sınıf Öğrencisini Azarlayıp Tehdit Eden Öğretmene Görev Yeri Değişimi Cezası

Anasayfa > Gündem

Konya’da, okulun 2. günü ağlayarak annesini isteyen 1. sınıf öğrencisini azarlayıp tehdit eden öğretmen Ayşe I. hakkında Milli Eğitim Bakanlığı kararını verdi. müfettişlerin soruşturması sonucu karar verdi. Ayşe I.'nın görev yeri değiştirilirken maaş kesintisi ile hizmet içi eğitim alması kararı verildi.

Selçuklu ilçesindeki ilkokulda, 7 Eylül’de, cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntüler, tepki çekti. 1’inci sınıfa başlayan A.Ç., okulun 2'nci günü sınıfa uyum sağlayamayıp, ağlayarak annesini istedi. Bunun üzerine sınıf öğretmeni Ayşe I., A.Ç.’ye 'Terbiyesiz' diyerek bağırdı. A.Ç.’nin 'İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum' diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine Ayşe I., 'Ağla ağla, seni disipline yollayacağım, haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?' dedi. 

Görüntülerin basında yer almasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Ayşe I. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

MEB kararını verdi

MEB kararını verdi

Olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı da müfettiş görevlendirdi. Bu sırada öğretmen Ayşe I., 10 gün rapor aldı. Raporunun bitmesiyle müfettişler, öğretmenin ifadesine başvurdu. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, soruşturmanın tamamlanmasına kadar tedbir amaçlı Ayşe I.’yı başka okula evde eğitim öğretmeni olarak görevlendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, müfettişlerin soruşturması sonucu Ayşe I. hakkında kararını verdi. Öğretmen Ayşe I.'nın görev yeri değiştirilip başka okula gönderilmesine, maaş kesintisi ile hizmet içi eğitim alması yönünde karar verildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
7
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Anıl Aslancan

Arkadaşlar ben bir öğretmenim ve görev yeri değişimi bir ceza değildir. Bunu bütün samimiyetimle yazıyorum. Daha akıllandırıcı yöntemler, uygulamalar ya da c... Devamını Gör

Elvan Demir

atanamayan onca öğretmen varken bunu burdan al başka yere koy böyle ceza mi olur at gitsin görevden