Kızını Ölüme Hazırlamak İçin Her Gün Mezara Gidip Yatıyor

-

Çin'de, hastane masraflarını karşılayamadığı için ölümcül hasta olan kızını ölüme alışsın diye mezara götüren babanın yürek burkan hikayesi.

Çin’in Sichuan bölgesinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, maddi imkansızlıklar yüzünden kısa bir ömrü kalan ancak tedavi ettiremediği Akdeniz anemisi hastası kızı Zhang Ixinlei için bir mezar kazdı. Talihsiz adam tüm birikimlerini ciddi bir kan hastalığıyla dünyaya gelen 2 yaşındaki kızının tedavisi için harcadı ve başka çaresi kalmadı. Bu güne kadar tedavi için toplamda yaklaşık 76 bin TL harcadı. Zhang Liyong’un aylık kazancı 287 pound ancak giderek artan masrafların altından artık kalkamıyor.

Baba Liyong, birçok kişiden borç aldıklarını bu nedenle de artık kimsenin borç vermek istemediğini söyledi. Liyong çifti, talihsiz bebeklerine kan nakli sağlamak için ikinci bir çocuk sahibi olmaya karar verdiklerini ancak kan uysa da bu naklin gerçekleşmesini sağlayacak paralarının olmadığını açıkladı.

Masrafların altından kalkamadığı için kızını her gün mezara götürüyor. Liyong, "Sadece bu fikri bulabildim, onu buraya oynamaya getirdim. Huzur içinde yatacağı yer burası. Tek yapabileceğim şey ona her gün eşlik etmek olacak" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
drinkee

kafalar pırıl pırıl, üzdü

palimoglu

Yardım toplanmış zaten. Doktorlar fazla ümitli değillermiş. Ses getirmesi için babanın bir çabası bu. http://www.asiaone.com/china/over-20k-donated-father-who-prepared-grave-ill-daughter

rrr

adam hasta ruhlu, kızı ölüncü toprağı hissetmeyecek, yaşıyorken kısıtlı zamanında neden ölümü hatırlatıyorsun. bence kendini alıştırıyorsun kara toprakla kızının canlı anılarını birleştirerek seni bencil ... seni. yazık kıza, tedavi olsun, tabi bir olasılık da bu şekilde dikkat çekip yardım almak. ozaman helal olsun sana baba dediğin budur eğer içinden geçenler buysa. kızın için herşeyi yap, çekinme, dikkat topla ve yardım al. hayat bikerelik. Gururunu sat, kızının sağlığını al ama yeter ki kızını kurtar. maksadın bu değilse, tamam psikolojik bunalım içindeysen, bu yaptığını uyarmayanların dilini, veya uyaranları dinlemeyen dikbaşının kulaklarını ... .

umutgenc

Bu hayatta herşeyi kendi için yapmıyor mu insan, mirim? Adamı rahat bıraksınlar da acısını yaşasın. Gereksiz umut besleyip daha beter yıkılmasın.

rrr

umut beslemek ayrı, kabullensin gene umudunu yitirsin. ama hala yaşayan kızına böyle duygular yaşatma hakkı yok o kız ölecek olsa bile. geleceği yok diye çocuk değil mi artık yani. bir çocuğa öyle yapılmaz. duygularını saklasın ağlamasın da diyen yok, kıza travma yaşatmasın giderayak yeter.

ceren-tufekci1

:( :( :(

_oishii_

çocuğa umut aşılasa, daha iyi olmaz mı, çocuk ölünce nereye gömüleceğine neden alışsın anlamıyorum, farkında olmayacak nerede yatacağının ne olacağının neden ona bu eziyeti yapıyorsun be adam!

Başlıklar

Çin
Görüş Bildir