Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Zuhal Gürçimen Profil Resmi

Zuhal Gürçimen

Hikayeli İş'ler Anlatıyorum

icon

Tüm İçerikler

görsel

İçindeki Ustayı Keşfeden Mutlu Oluyor

Peki nasıl?Empati, sempati, iletişim ve daha nicesi günümüzün en çok ihtiyaç duyulan becerileri arasında. İş dünyasındaki yetkinlikler sistemi bu odaktan çalışıyor. Daha başarılı olmak, hedeflerine ulaşmak, lider olmak, vb..  Hemen hemen her iş ilanında, her performans değerlendirme formunda vazgeçilmezlerin arasında olan beceriler.Ve hepsi başkalarıyla olan ilişkimizi düzenlemek, iyileştirmek ve hatta daha mutlu olmak için gerekli, -veya konu hep bu açıdan değerlendiriliyor-. Kişinin sahip olduğu bütün özellikleriyle ilgili neler yaptığı ve her şey önce başkası için gibi!
1 Ekim 2021
görsel

İnsan Müsilajı

Doğa nasıl da mükemmel işletiyor mekanizmasını değil mi?Dengesini bozacak eylemleri yapmaya başladığında sabrediyor, hiç hissettirmeden kendi içinde tolere ediyor insan evladının yaptığını. Susuyor ve bilgece bekliyor. Bakıyor ki kaynakları kalıcı zarar görmeye başladı uç veriyor tepkileri.Önce mahsullerini kısıyor, etrafa kokular salıyor, insanın konfor alanını ufaktan tehdit ediyor ama o aynı insan, görmek istemediğinin önüne set çekiyor işte. Temizlik yapmak yerine kokuları bastırsın diye parfüm şişelerine sarılıyor.Eh ne de olsa doğanın görevi değil mi kendini yenilemek? Bugüne kadar öyle yapmadı mı? Tabiata dair her varlığın görevi insana biat etmek değil mi? Özetle, insan diyor ki; ey doğa seni sağlam ve temiz tutmak için de paraya ihtiyaç var. Bırak bana kendini, ben altın madenleri kazayım ciğerlerine, sonra oradan kazandığım paralarla yüzüne makyaj yaparım, kapatırız hastalıklarını.
9 Haziran 2021
görsel

Fikirlerin Liderlik Ettiği Şirketler Başarıya Ulaşacak!

Pandemiye maruz kalan iş dünyası, etkin verimli sonuçlar almak için zamana yaydığı organizasyon dönüşümlerini proje aşamalarından, pratiğe geçirmek zorunda kaldı.
28 Mayıs 2021
görsel

Beyaz Yakaların ‘Bebe Yaka’ Adımları

-Beyaz-Bebe Yaka 5’er madde listesiyleÖyle bir yıl geçti ki, bir an geldi hepimiz ne bildiğimizi bir süreliğine unuttuk, ‘Şimdi ne yapıyoruz?’ olduk… Bir konunun istediğiniz kadar bilgesi olun, onu ortaya koyabilmek için daha pek çok şeyin öğrencisi olma gerekliliği su yüzüne çıktı.Elbette sadece iş dünyası için değil bu ihtiyaç, hayatın içinde sürdürülebilirlik sağlamak için eskisine göre çok daha fazla çabaya ihtiyaç var.Ancak en çok iş dünyasındaki sonuçlarını somut veriler üzerinden görüp ölçebiliyoruz.
2 Ocak 2021
görsel

Erkenci Horoz

‘Bu Yazı Bir Kariyer Klanlığı Hikayesidir’ ve ‘Erken Öten Horoz’un Akıbetini’ anlatır.Sevgili okurlar,Yazı yaşanmış olaylardan ve başımıza gelen işlerden çıkarılmış kıssadan hisse niteliği taşır ve önermeler içerir. İşinize yaramak zorunda kalmaması dileğiyle.Kariyer klanlığını nasıl tanırsınız? Kariyer klanlığı nedir? İş üretenler kendini bundan nasıl korur? Başınıza geldiğinde durumu nasıl yönetirsiniz? Gibi sorulara yanıt arayacağız bu yazıda.
25 Eylül 2020
görsel

Pandemide ‘Koltuğa Gücünü Veren Lider’in’ 6 Özelliği

Hayat toplam bir paket diyen liderler fark yaratıyor.
11 Eylül 2020