Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Dr. Yiğit Kulabaş Profil Resmi

Dr. Yiğit Kulabaş

Yarın Raporu

icon

Hakkında

Ege ve Ece'nin babası * Redesignbiz Kurucu Ortak: İnovasyon, Strateji, Tasarım * Kurumsal Kariyer: Microsoft, Ericsson, NCR, Oracle, Turkcell * Konuşmacı: Speakers Agency * Romanlar: Zamanya, Saatsiz Ülke, Bensiz Ayna * Köşe Yazarı: Capital * Öğretim Görevlisi: Bilgi Üniversitesi * Yatırımcı: Gigbi.com
icon

Tüm İçerikler

görsel

İlk Yerli Rock Operamız – Bedreddin

Bu köşede genelde gelecek ve teknoloji üzerine yazılar yazıyorum biliyorsunuz. Ancak son dönemde şans eseri denk geldiğim bir şaheserin popüler basında hemen hiç yer almadığını fark edince bir istisna yapmak istedim. Evet, Bulutsuzluk Özlemi’nin 12 seneden sonra çıkardığı “Bedreddin” albümünden bahsediyorum.  Bu iddialı eseri ve hazırlaması yıllar süren büyük emeği sizlere tanıtmak istedim. Gelin on başlıkta Bedreddin’e bakalım.
12 Ocak, 18:27
görsel

Hangi Bölümü Seçmeli?

Sınav sonuçları ve taban puanları açıklandı. 20 Ağustos 2021’e kadar tercih zamanı… Karşında üç büyük soru var: - Hangi bölümü seçmeli?- Hangi üniversiteyi seçmeli?- Üniversite şart mı?İlkini bu yazıda cevaplayalım, diğerlerini başka yazılara bırakalım.“Hangi bölüm?” sorusunu cevaplamak için kendine birkaç soru daha sorman gerekiyor. Hazırsan başlayalım.
9 Ağustos 2021
görsel

Hafta Sonu Gazete Keyfi

Hafta sonu gazete okumak hayatıma renk katan özel bir keyif kalemiydi. Ritüellerimizdendi… Pazar günleri birkaç gazete birden alır, Boğaz’a gider, uzun süren bir kahvaltı masasına kurulurduk. Birbirinden keyifli hafta sonu eklerini okurken dinlenir, demlenir ve ilhamla dolardık.
23 Mayıs 2021
görsel

Covid 19 Hastane Güncesi

Bugün hastanedeki onuncu günüm tamamlandı. Az sonra taburcu oluyorum.Doğrusu hastaneye geldiğimde burada kalacağımı beklemiyordum. Covid 19 testimiz aile boyu pozitif çıkınca, doktor bir dostumuzun ısrarıyla eşimle birlikte ek tahliller için geldik – akciğer filmimiz çekildi, kan ölçümlerimiz alındı. Eşimin tedavisi evde devam edecekti, beni ise iki üç gün hastanede ağırlamaları gerekiyordu. İlk günden beri her gün iş başında olan doktorum, her sabah aynı cümleyi tekrarladı: “Sizi iki üç gün daha ağırlayacağız.” Her seferinde sanki ilk defa söylüyordu cümleyi – her seferinde ben de yürekten inandım. İnsan inanmak istiyor böyle sözlere…İlk iki gece, sonraki üç gece ve sonraki beş gece olarak üçe bölebileceğim hastalık yolculuğumu sizlerle de paylaşmak istedim.
10 Mayıs 2021
görsel

Eyvah, Arkadaşım Kitap Yazdı!

Bir süredir yazılarımı aksattım. Ama geçerli bir mazeretim var. Geçtiğimiz hafta üçüncü romanım piyasaya çıktı. İsmi Bensiz Ayna.
6 Ocak 2021
görsel

9 Başlıkta İşin Geleceği

Dede ve nineleriniz ilk girdikleri kurumdan emekli oldu; ömürleri tek bir şirkette geçti. Anne babalarınızla birlikte şirketler çeşitlendi, kariyerin tanımı yeni baştan yazıldı. Ortalama beş-altı şirkette çalıştılar. Seni bekleyen yakın gelecekte ise düzen tamamen değişeceğe benziyor. Sen büyük ihtimalle aynı anda beş-altı şirkette birden çalışacaksın. Yanlış okumadın, aynı anda beş-altı şirket… Haydi gel, işin geleceğine uzanalım. 9 başlıkta seni nasıl bir iş hayatı beklediğini birlikte inceleyelim.
27 Eylül 2020
görsel

Yarına Yolculuk

Merhaba! Bugünden itibaren sıkça Onedio sayfalarında bir araya geleceğiz. Daha önce 8 sene boyunca Marketing Türkiye dergisinde yazdım.  Son 5 senedir de Capital dergisinde yazıyorum.  İlk yazım değil yani... Ama yine de heyecan dorukta… Bu sefer her yaştan gençlerle sohbet edeceğiz çünkü.
14 Eylül 2020