Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Doç. Dr. Pelin Vardarlıer Profil Resmi

Doç. Dr. Pelin Vardarlıer

Sosyalika

icon

Hakkında

Dijital dünyada sosyal bir İK’cı, dijital okur yazar, gelişimi dönüştüren ve dijitalist aynı zamanda optimist.. Hayatın içindeki renkleri keşfeden, farkındalık günlüğüne her gün yeni bir renk ekleyen, hayvanları önce koruyan sonra seven, öğrencilerine ilham veren bir akademisyen.
icon

Tüm İçerikler

görsel

Burçlara Göre Yetenekler

Burcunu söyle sana ideal mesleğini söyleyeyim…
20 Ağustos 2021
görsel

Astroloji Haritanla Kariyerini Planla

Önceki yazımda, kariyer seçiminde uzmanlık alanım olan kariyer koçluğunu ve mesleğimizi seçmemizdeki önemini anlatmıştım. Peki ya burcumuz sizce etkili mi kariyer seçiminde? Merak edenler var mı? Araştırmalar her gün farklı metotlar karşımıza çıkardığı gibi, insan kaynakları alanında bizler tarafından kullanılmaya başlanan bir veri sağladığından, alanında uzman değerli dostum Holistik Astrolog Hülyanida Şahin ile sohbetimizi ve astrolojinin günümüzdeki kariyer seçimlerine etkilerinden bahsetmek istedim sizlere bu yazımda.
4 Temmuz 2021
görsel

Futbol Sadece Bir Oyun Değildir, Takım İdeolojisi Nedir?

Bildiğiniz gibi, günümüzde iş dünyası, spor dünyası, siyaset dünyası ve sanat dünyası çok hızla değişen rekabet, ekonomik ve sosyal ortamlara ayak uydurmaya çalışıyor. Tabii bu değişime uyum sağlamak, mevcut kaynakları değerlendirip beraberinde harekete geçirerek, fırsatlardan yararlanıp, tehditlere karşı koyabilmeyi gerektiriyor. Bu amaca uygun çalışmaların temelinde ise etkili bir “Takım Çalışması” anlayışı yatıyor.
15 Haziran 2021
görsel

7 Adımda Mesleki Kariyer Koçluğu

Yaşamsal bir faktör unsuru olarak karşımıza çıkan meslek seçimi, hayat kalitemizi etkilediğinden, insanların en çok zorlandığı seçimlerden biri olsa gerek. Günümüzde yapılan araştırmalarda sevdiği işi yapan kişilerin,  iş tatmini ve performanslarının yüksek olduğu gerçeğinin yer alması, kişilerin doğru mesleğe yönlendirilmelerindeki seçeneklerini gündeme getirmektedir.Bu seçeneklerden biri kariyer koçluğudur. Nedir kariyer koçluğu? Neden yolculuğumuzda bir seçenek? Hadi gelin kariyer sürecine ve koçluğuna kısaca bir göz atalım.
12 Haziran 2021
görsel

Keşif Yolculuğuna Hazır mısınız?

Kendinizi keşfetmek, kendi içine dönmek, değerlerinizi ve yaşam yolculuğunuzun amacını anlamak… Sizin için ne anlam ifade ediyor?
4 Mayıs 2021
görsel

Yetenek Sizsiniz!

Özel bir kanalda yayınlanan bir program adı olarak, bir zamanlar sıkça adından bahsettiren cümle. Bazıları tarafından çok sevilirken bu isim, bazıları tarafından ise “bize ne denmek isteniyor ki acaba” diye de içerlenmelere konu olmuştu. Geçen gün yıllar sonra tekrar izlediğim, Yılmaz Erdoğan’ın aynı isimli tiyatro oyunundan uyarlanan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? filminin sahnesinde “YETENEK BİZ MİYİZ?” mesajını görünce yetenek üzerinden gidelim istedim.
28 Nisan 2021