Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Nermin Erol Profil Resmi

Nermin Erol

Belgeseli

icon

Hakkında

Tabiat, bilim ve sanat aşığı, gustolu gurme gezgin, felsefik kaşif, ekstrem&outdoor sporsever, belgeselci, influencer, yönetici organizatör, denizci. (15+ ım)
icon

Tüm İçerikler

görsel

%1'in Cenneti %99'un Cehenneminden %100'ün Cahilliğiyle Doğar

O tüm insanlığa bazen yedi ölümcül günah [“kibir (superbia), açgözlülük (avaritia), şehvet (luxuria), kıskançlık (invidia), oburluk (gvla), öfke (Ira) ve tembellik (acedia)”-üzüntü, kayıtsızlık, övünme ve gurur, sonradan değiştirildi] olarak sunulan, bazen de yedi kat cehennem olarak “ilahi gücün zehri, soğuğu, ateşi, şiddeti ve azabı” diye diye anlatılarak “itaatkâr olun, kanaat edin, boyun eğin, sabredin, israf etmeyin, halinize şükredin” diye diye zaptedilen ve tüm insanların %99'unu oluşturan yaşantı biçimleri sayesinde; %1 dilimdeki milyarderler, bu günah olarak dayatılan dehşetengiz ali cengiz oyunları neticesinde, olağanüstü bir zevk-ü sefayı bütün dünyanın gayet gözüne soka soka yaşarken, o Babil oyun bahçelerinde her nedense şimdilerde açmaya karar verdikleri; yine günah ve şeytanlıklarıyla (?) dolu OffShore Pandora kutuları acaba bu kez hangi milyarderler ve hangi oyunları için açılmıştı? Doğup, büyüyüp, yaşayıp, iş yaptıkları ya da ucuz hammaddeleri ve doğal kaynaklarıyla kasalarını doldururken, kıtlık içinde bıraktıkları topraklara paylaştırmak yerine (bazı ülkeler fakirleşip, kaynakları ucuzlasın da dövizlerimizle daha çok alalım kehkeh), İngiltere, İsviçre gibi erişilemez bankalarda toplanan bu kimin olduğu açıklanmadığı ve gizli tutulduğu için güçlü (!) adledilen ülkelerde toplanan paralar ve yasal olarak (!!!) vergi cennetlerine kaçırılmasına izin verilen vergiler, şimdilerde niye acaba yeniden sunuluyordu?**Oysa gördüğümüz o ki hükmettikleri yasalar ile sömürüyle, hırsızlıkla, haksızlıkla, gaspla ışık hızında büyütülen servetler yüzünden milyarlarca insan cehennemi yaşarken; sermaye, güç ve iktidar sahipleri, süpersonik lüks ve şatafatlarını %99'la katiyen paylaşmadan, acımasızlık ve arsızlıklarla dolup taşan bu dünyada, her gün milyarlarına milyarlar ekleye ekleye cenneti yaşıyorlar.
15 Kasım 2021
görsel

Etrafına Tabut Örenler

Ufaklığımdan beri kendimi şehirlerde hiç iyi hissetmiyorum. Kıyı kasabasında doğmuş, büyümüş bir gezgin olarak, kırsalların yoz dünyası ve şehirlerin nefessiz beton dünyası ile karmaşık suratsızlığı beni her ülkede hep kıyılara dek püskürttü.
26 Eylül 2021
görsel

Bağışlarla Bağışlar mı Bizi Doğa?

Zerdüştlerin dediği gibi ‘Bu denli yanmaya yangınlar bile yanarken’ vicdan, suçlama, ceza yangısında travmatik ve histerik kollektif bir döngünün de hepimizi ateşlemesiyle, bizi mantığa doğru yönlendiren uzmanları ve bilimcileri dinleyip, en hızlı çözüm için sağlıklı ve kaliteli evrilmeye geçiş yapmalıyız.İlk bakış:NedenSonuçÇözümOdaklı olmalı.
4 Ağustos 2021