Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Mehmet Onur Profil Resmi

Mehmet Onur

İşin Güzel Yanı

icon

Tüm İçerikler

görsel

Dünyanın En Başarılı İnsanlarının 6 Ortak Alışkanlığı

Dünya çapında başarılar elde etmiş insanların günlük alışkanlıkları ve başarı ipuçları insanlar tarafından hep merak konusu olmuştur. Başarı, oldukça öznel bir kavramdır ancak sektörüne liderlik eden, konuşmaları ile insanlara ilham veren, ilişkilerini, alışkanlıklarını ve sorumluluklarını profesyonel bir şekilde dengeleyen kişiler başarıyı somutlaştıran kişilerdir.
29 Eylül 2021
görsel

Duygusal Zekâsı Yüksek Bireyleri Yönetmek

Hibrit çalışma sistemine geçtiğimiz günden itibaren bireysel olarak birçok zorluğa, düzensiz mesai saatlerine, sanal iletişim kanallarında yaşanan alınganlıklara, yanlış anlamalara cesurca göğüs gerdik. Kimilerimiz kolayca adapte olurken kimilerimiz ise hala fiziksel ofis yaşamının hayali ile yanıp tutuşuyor.Farklı karakterlere ve farklı motivasyonlara sahip insanların bir araya geldiği ekiplerde karşınızdaki kişilerin duygu, düşünce ve isteklerini anlamak, ancak kendinizi onların yerine koyarak yani empati kurarak gerçekleşir. Ekibinizdeki duygusal zekâsı yüksek insanlar ile duygu ortaklığı kurmanızı kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için, işte duygusal zekâsı yüksek bireyleri tanıma ve yönetme rehberi:
29 Mayıs 2021
görsel

2021’de, CV’nizi Bu Şekilde Güncellemeden Hiçbir Yere Yollamayın!

2020 hepimiz için zor bir yıldı. Dengelerin değiştiği, sadece ülkemizde değil tüm dünyada insanların çalışma sistemlerinin ve alışkanlıklarının bir anda değiştiği bir yıl oldu. Peki içinde bulunduğumuz 2021 senesinde insan kaynakları alanında bizi ne gibi gelişmeler bekliyor? Yeni dönemde insan kaynakları tarafında işe alım için hangi yetenekler ön plana çıkacak? 2021 yılı perakende, gıda, hizmet, ilaç, sağlık, yatırım ve yayıncılık sektörlerinde istihdamın artacağı ve yeni yatırımların gerçekleşeceği bir yıl olarak değerlendiriliyor. Halen aktif olarak iş arayışındaysanız ya da işinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, yeteneklerinizi gözden geçirip bu sektörlerde kendinize uyacak pozisyonlara başvurabilirsiniz. Diğer yandan, başvuranların önüne geçmek ve işe alımcıların dikkatini çekmek istiyorsanız, bu sene aşağıdaki özellikleri CV’nizde vurgulamak bir hayli yararlı olacaktır:
20 Mart 2021
görsel

Yeni Yılda Başarılı Olmanız İçin Yapmamanız Gerekenler

Zorlu bir seneyi ardımızda bırakırken bazı alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı da eski sene ile ardımızda bırakmak, başarı kapılarını hızlı bir şekilde açmamızı sağlayacaktır. Çünkü iş hayatı bazen dalgalı bazense dingin, çarşaf gibi bir denize benzer. İş dünyasında başarılı olanlar, bu denizde ne zaman nasıl hareket edeceğini bilen, hataları ile yüzleşebilen, gözü pek tecrübeli kaptanlardır. Onlar, başarının sadece çok çalışmadan ibaret olmadığını iyi bilirler. Başarınıza ket vuran bazı davranışlarınızla yüzleşir ve onları en aza indirmeye çalışırsanız açık denizler, sizin başarılarınızla yankılanacaktır.Hadi, o zaman aşağıdaki kötü alışkanlıklardan kurtulup yeni yılda yelkenleri fora etme zamanı! 
4 Ocak 2021
görsel

Bu İşi Alacağız, Başka Yolu Yok!

İş Görüşmesinde Hayatta Kalma RehberiDaha önce başınızdan 1548 tane iş görüşmesi bile geçse, yeni bir iş görüşmesine girecekken stresli ve heyecanlı olmanız gayet doğaldır. Önemli olan bu heyecanı ve stresi kontrol altına alıp, bunu lehinize çevirebilmektir. Peki bu iş görüşmelerinin üstesinden daha az stresli ve profesyonel bir şekilde gelmek için neler yapmalı ve nelere dikkat etmeli? İşte size bazı öneriler:
20 Kasım 2020
görsel

Beni Zoom’dan Çaldır, Ben Seni Ararım

Eğer bir beyaz yakalıysanız, mesainizin yüzde 35’ini toplantı yaparak geçirirsiniz. Bunların bazıları önemli ve işe değer katan toplantılarken bazıları ise önemsiz ve işi daha da karmaşık hale getiren gereksiz toplanmalardır. Telefonla aradığınız kişinin kısık sesle: ‘’Şu an bir toplantıdayım. Seni daha sonra arıyayım mı?’’ cevabı yıllar geçse de havasını yitirmemiştir. Çünkü toplantıda olan insan mühim insandır. Peki bu mühim insanların bir araya gelerek gerçekleştirdiği etkinliği nasıl verimli kılabiliriz?
10 Ekim 2020
görsel

İstifa Et, Rahat Et!

Hâlihazırda yaşadığımız pandemi sürecinde iş bulmak ve işini değiştirmek ne kadar zor olsa da eğer çalıştığınız iş yeri size zindan olmuş, iş yolunda ayaklarınız sizi geri geri götürüyor ise iş değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. İşte, işinizden ayrılmanın zamanının geldiğini gösteren bazı belirtiler:
30 Eylül 2020
görsel

Evden Çalışan Ekibinizi Nasıl Motive Edersiniz?

Evden çalışmak geçmişte hemen her çalışanın rüyalarını süsleyen bir çalışma biçimiyken Covid-19 salgınıyla birlikte zorunlu bir şekilde evden çalışma sistemine geçiş yapıldıktan sonra işler biraz değişti.
18 Eylül 2020