Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Gökçen Gökçebağ Profil Resmi

Gökçen Gökçebağ

Kabare Türkiye

icon

Hakkında

Şahan Gökbakar'ın Celal ile Ceren filmiyle Türkiye'de tanınan Gökçen, 2013 yılından bu yana çeşitli film ve oyunlarda önemli roller üstlendi Talimhane Tiyatrosu'nun "Yoldan Çıkan Oyun" ve "Baba ve Piç" oyunlarında sahneye çıkmış olan Gökçen Gökçebağ, bu sezon Okan Bayülgen'in Dada Salon Kabarett Sahnesi'nde Şirket ve Metres oyunlarında rol almıştır. Gökçebağ son olarak Fox TV de yayınlanan Savaşçı dizisinde Marcus rolünü oynadı.
icon

Tüm İçerikler

görsel

Filtre

Birçok arkadaşım filtre kullanıyor sosyal medyaya fotoğraf koymadan önce. Ben daha ziyade iyi göründüğüm fotoğrafları yüklemeyi tercih ediyorum. Bu fotoğraflar başkaları tarafından beğenilince kendimi onaylanmış hissediyorum. Filtreli bir fotoğrafta bunun hazzını doyasıya yaşayamıyorum. Vicdanım el vermiyor. Bence kendi yaşıma göre -kilomu saymazsak- hiç de fena sayılmam.
7 Aralık 2021
görsel

Kazan

Kimse bana uçak yemeğini sevmiyorum, demesin artık. Çok değişti uçak yemeği. Eskisi gibi değil. Biyonik makarnalar yok artık, ne de steril tavuklar…Kitabımın üstüne bira döküldü.  Uçarken kitap okurum.Kitap bükerim. Ben buyum. Okuduğum kitabı bükerim. Başka türlü, uzun bir kitap okurken orta sayfalar nasıl geçilir? O cilt dediğimiz kale duvarı kitaba dalıp gitmene nasıl izin verir?
8 Kasım 2021
görsel

Matematik Üzerine

Matematikten nefret ediyorum. Hayatımın en güzel yılları matematik öğrenmeden önceki yıllardı. Ne zaman matematik hayatıma girdi, hayatım zorlaştı. İnsanlar uzaya çıktı ama ben kendimi yer altında nefessiz buldum.Bir cinin bana musallat olup, başarılı olmamı engelleyebileceğine o sıralar tanık oldum. Matematiğin gerçekten de ruhu vardır. Zayıflık kabul etmez. Yeri gelir, en basit işlemlerde bile kendini gizler ve size açık vermez. Onunla yarışılmaz. Ailenizle aranızı açar. Arkadaşlarınızı görmenizi engeller. Sizi bir odaya hapseder. Kısacası, hayatı size zehir eder. Matematik size yalnızca problem çıkarır. İşi problem yaratmaktır. Ondan öyle kolay da kurtulamazsınız. Her tarakta bezi vardır.
27 Temmuz 2021
görsel

Ahmet Hakan Tekniğiyle Yazdığım Bir Yazı

Özgür bir dünya hayal ediyorum.Ama olmuyor.Her adımım kayıt altındayken, her kurduğum cümle, beğendiklerim, beğenmediklerim, dostlarım, ailem, hastalıklarım, fikirlerim, merak ettiklerim, ilgilenmediklerim, fantezilerim, hayallerim, planlarım, sahip olduklarım, sahip olmak istediklerim, satın aldıklarım, iade ettiklerim, fikirlerim…Kayıt altındayken…Olmuyor.
20 Nisan 2021
görsel

Bahar Yorgunluğuna Dikkat!

Yine bahar geldi. Tıpkı diğer baharlar gibi bu da geldi ve geçecek. Ömür hızla geçiyor. Her bahar vücudumuz rahatlar. Bu da bizi yorgun bırakır. Geçen hafta ailecek çok yorgunduk. Babam işe zor gitti, annem zor yemek yaptı. Ben de televizyon karşısına mıhlandım. Kolumuzu kaldıracak halimiz yoktu. Ailecek “Bize ne oluyor?” diye birbirimize sorduk. Biraz da koronavirüs kapmış olabileceğimizden korktuk.
13 Nisan 2021
görsel

Fatih Terim ve Dostoyevski

Fatih Terim’i gene üzdük. Hoca “derin bir yalnızlık” içindeymiş. Hoş geldin hocam. Biz de uzun süredir derin bir yalnızlık içindeyiz. Evlere kapandık. Fatih Terim’e Dostoyevski okumasını öneririm. “Derin bir yalnızlık” içinde olan karakterleri herhalde ondan daha derin şekilde anlatan çok az yazar vardır.
25 Ocak 2021
görsel

Merry Christmas!!!

Güzel bir yıl daha geride kaldı. Hani tadına doyamadık, aşı olana kadar uzattık. Ne ara geçti koskoca yıl hiç anlamadık.
20 Aralık 2020
görsel

Aşı Üzerine 2

Aşı konusunda yazmaya devam edeceğiz.İngiltere aşıyı sonunda uygulamaya başladı. Biz de şimdi Çin aşısını deneyeceğiz. Bakan Koca, ‘Beğenmezsek parasını ödemeyiz.” demiş.
15 Aralık 2020
görsel

Aşıyı da Bulduk N'aber Almanlar!

Aşıyı bulan bir Türk çift. N'oldu Almanlar şiştiniz mi! BioNTech firması aşı çalışmalarında sona yaklaştı. Çalışmaları yapan Uğur Şahin ve Özlem Türeci Türk asıllı bir çift. Artık bundan sonrasını göçmenlere karşı içten içe hoşnutsuzlukla yaklaşan Almanlar düşünsün. Belki aşı olmak istemezler onurlarına yediremedikleri için. Belki de güvenmezler bu aşıya. Olmaz demeyin, biz Çinlilerin aşısına burun kıvırmıyor muyuz? İkinci sınıf ürün muamelesi yapmıyor muyuz?
11 Aralık 2020
görsel

Git Tıraş Ol Behzat Ç!

Maradona malum Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Sayesinde Tanrı'nın elini görmüş olduk.
3 Aralık 2020
görsel

TikTok Üzerine...

Sabahları TikTok izler oldum sormayın. Nedense sosyal medyanın her yeni trendine tarafımdan muhafazakarlıkla yaklaşıyor, sonunda ise iyi bir izleyici olup çıkıyorum. Ara sıra aklıma yapabileceğim bir iki paylaşım gelirse de yapmıyorum. Üşeniyorum.
28 Kasım 2020
görsel

Kısıtlamalar üzerine…

Televizyonda maske, mesafe ve temizlik üzerine nutuk dinliyoruz. Söylenenlere uyuyoruz. Kimimiz uymuyor o onların bileceği iş. Bazılarına toplum sağlığından filan söz etmeye kalkışmayın; anlamazlar. Sonunda yeterli önlem almayıp faturayı bize çıkaracaklar ben size söyleyeyim. Onlara insan iradesinden bahsetmeyin çünkü kadercidirler ve sürüklenip giderler. Yine de kişisel özen bizi sadece bir yere kadar koruyabilir.
24 Kasım 2020
görsel

Bekir Coşkun Üzerine…

Tarih sırasıyla ilk olarak Pako… Siyah bir köpek. Ya da başka bir renk. Benim aklımda siyah olarak kalmış. Bekir Coşkun'un köpeğine duyduğu sevgi. O çok kıymetli köşesini -ki onun yazdığı köşe nice genel yayın yönetmeni yetiştirmeye maliktir- bize hayvanları hatırlatmak için defalarca kullanmıştır. O şiirsel diliyle hafta sonları Pako'yu ve Pako'nun dostları olarak gördüğü bütün hayvanları bize anlatmıştır. Malum köşenin adı Onuncu Köy dür, gelin görün ki oradan da kovulmuştur. Ama o yılmamış, köyünü de gittiği yere beraberinde götürmüştür.Sonra oğlu Tolga. Bir dizi setinde tanıştık ve birbirimizi hemen sevdik. Çoğu akşam Asmalımescit'te buluşup hiç sıkılmadığımız muhabbetler çevirdik.
22 Kasım 2020
görsel

Berat Albayrak Üzerine…

Berat Albayrak sosyal medya üzerinden istifa ettiğini açıkladı. Şimdi nerededir acaba? Ne düşünüyor kim bilir! Bir yıkkınlık içinde olabilir. Ya da rahatlamıştır belki. Kendisini bir daha ne zaman göreceğiz, bilmiyorum.
18 Kasım 2020
görsel

İki Millet, Tek Devlet

Sonunda A.B.D Trump’tan kurtuluyor. Aldığı oy sayısı yine de demokrat oyverenleri şaşırttı. Başkan seçilmeyişi de beni şaşırttı. Yani söylediği yalanlar ve anti-demokratik kararlara rağmen nasıl oldu da başkan seçilemedi, anlamadım. Ülkedeki demokrasiden şüphe ettim. Başkan Trump da şüpheye düşmüş olacak ki seçimde hile yapıldığını iddia etti. Ben ne yalan söyleyeyim, bu tür manipülasyon iddialarının A.B.D’ de gündeme geleceği kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Bu açıdan da hayal kırıklığına uğradım. Yine de cumhuriyetçilerin senatoyu kontrol edecek olmaları beni demokrasi adına teselli etti. Demek ki önceki seçimlerde oylar sadece bir ekonomik anksiyete sonucu alınmamış. Demek ki hala sistematik bir biçimde ırkçılık destekleniyor. Demek ki A.B.D de tek bir millet değil.
9 Kasım 2020
görsel

Gelir Adaleti Üzerine

Aslında oyun eleştirileri yazmak istiyordum ama korkunç bir pandemi patlak verdi ve tiyatrolar kapandı. Ben de pencereden bakıp, gördüklerimi eleştireceğim:Şu sıra ailemin yanına taşındım. 4. Levent’te onların yanında kalıyorum. Burası bağımsız bir kasaba olsaydı geçimini berber ve kuaförlerden, güzellik salonlarından sağlıyor olurdu. İnsanlar farklı farklı semtlerden bu dükkanlara akın ediyor, çoğu zaman farklı bir görünüşle evlerine dönüyor.
22 Ekim 2020
görsel

Spor Üzerine: 2

Bir süredir sabahları Caddebostan sahilinde koşmaya başladım. Öğlene kaldınız mı can sıkıcı bir sıcak sırtınıza yapışıp koşmanızı zorlaştırıyor. Müthiş moral bozucu olabiliyor bazen güneş. O kadar d vitaminine de ihtiyacımız yokmuş, onu Norveçliler uydurmuş. Neyse, güneşle kavga edilecek bir çağın kat be kat ötesindeyiz bu bahsi bırakalım. Size moralimi bozan bir başka konudan bahsedeceğim aslında: Sahilde koşanlar. Dışarıdan bakınca çok zavallı bir hâlleri var. Genellikle atletle ya da üzerleri çıplak koşuyorlar. Bir insanın bir yere zorunlu olarak yetişmek haricinde koşmasını az da olsa acınası bir durum olarak görüyorum. Hele de bunu her gün yapması bir tür kölelik bence. Bu koşanlar kapitalizmin kürek mahkûmlarıdır. Toplumun hangi statüsünde oldukları fark etmez. Bu gönüllü köleliktir. Mısır piramitlerini yapan işçileri kırbaçlayan da işte bu zihniyettir.
4 Ekim 2020
görsel

Spor Üzerine: 1

Bu sene de Survivor bitti. Son yıllardaki yarışmaların aksine bu seneki rekabet nispeten daha az kavgayla bitti. Bu seneki çocuklar nispeten efendi tiplerdi, en nihayetinde de yarışmayı rekabetçi tercihlerden ziyade -aklî dahi değil- gönlüyle seçim yapan, takımlar seçen bir yarışmacı kazandı.
22 Eylül 2020
görsel

Nasıl Hipster Olunur?

Hayatta her şeyin kolayı var. Modayı takip etmek istiyorsanız, hipster olmanın son derece ekonomik olduğunu göreceksiniz. Dünyada ilk defa moda, “Bizim Çocuklar” * sayesinde erişilebilir oldu.
8 Eylül 2020