Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Caner Sarıoğlu Profil Resmi

Caner Sarıoğlu

Yeni Nesil Öğretmen Yazio

icon

Hakkında

Öğretmen, Çocuksever, Konuşmacı, Oyun Dostu, P4C, Drama, Zeka Oyunları
icon

Tüm İçerikler

görsel

Öğrenci, Öğretmen, Veli Üçgeninde Ev Ödevleri

Eğitim sürecinde ev ödevlerinin gerekli olup olmadığı yıllardır tartışılmaktadır. Ev ödevlerinin bazı evlerde çatışmalara ve krizlere yol açtığı, çocukların ödev yapmaktan sıkıldığı, ağladığı ve soğuduğu görülmektedir. Sizler için ödev konusunda üç farklı pencere açmak istiyorum. Gelin şimdi bu pencerelerden birlikte bakalım.
15 Ekim 2021
görsel

21. Yüzyıla Damga Vuracak Beceri: Yaratıcılık

Yaratıcılık, çocukların sahip olması gereken önemli 21. yüzyıl becerilerinden biridir.
2 Ekim 2021
görsel

Başarıya Açılan Kapı: Okulun İlk Günleri

Karne günleri, mezuniyetler, bayramlar, özel günler hepsine çokça önem veriyoruz. Saatler hatta bazen günler süren hazırlıklar yapıyor, özenli kıyafetler giyiyor, eğlenceli kutlamalar planlıyoruz. En az bu günler kadar önemli olan bir zaman dilimi daha var. Okulun ilk günleri…
5 Eylül 2021
görsel

Telafi Eğitiminin Bize Açtığı Pencere: Sosyal Okullar!

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır yüz yüze eğitimde süreklilik sağlanamadı. Bu durumda çocuklarda öğrenme kayıpları kaçınılmaz oldu. Bu kayıplar sadece akademik alanda değil fiziksel ve sosyal-duygusal alanda da kendini gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı resmi açıklamalarda okulların yaz tatili boyunca açık kalacağı ve çeşitli etkinliklerle eğitimde telafi sürecinin başlatılıp bu öğrenme kayıplarının giderileceği belirtildi. Bu amaç doğrultusunda çocuklar için spor faaliyetlerinden halk oyunlarına, doğa yürüyüşünden oryantringe, dramadan seramik eğitimine, çocuk oyunlarından çocuk kitaplarına, zeka oyunlarından masallara, yabancı dil eğitiminden kodlamaya, enstrüman eğitiminden sanat etkinliklerine kadar birbirinden keyifli birçok etkinlik planlandı.
29 Haziran 2021
görsel

Eğitim Uzaktan Olabiliyorsa Okula Ne Gerek Var!

Pandemi gerçeği ile yüzleştiğimiz günden beri yaşamlarımızda pek çok noktada kaçınılmaz değişimler olmaya başladı. Bunlardan biri de eğitim. Bir seneyi aşkın süredir öğrenciler, öğretmenler ve aileler için zorlu bir süreç içerisindeyiz. Eğitimde bir dönüşüm yaşandı ve yüz yüze eğitimin yerini ağırlıklı olarak uzaktan eğitim aldı. Bizler de bu denli beklenmedik bir değişime hazırlıksız yakalandık diyebiliriz. Elbette uzaktan eğitim sürecini deneyimleyen öğretmenler, öğrenciler ve anne babalar olarak bu süreçten çıktığımızda artık bazı şeylerin eskisi gibi olmaması gerektiğini fark ettik.
12 Mayıs 2021