Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Dr. Buket Ertuğrul Akyol Profil Resmi

Dr. Buket Ertuğrul Akyol

BirBuketÖğretmen

icon

Hakkında

Fen Eğitimi Doktoru, Etkili Öğrenme Akademisi ve EDUCAT Bilim kurucusu, sanat sever, öğrenen örtmen, Ne Yaparsan Yap Aşk ile Yapçı, anne, insan olma çabasında beşer.
icon

Tüm İçerikler

görsel

Haklı Olmak Çözmeye Yetmiyor

Ben bir kadınım, her kadın gibi güzellik, zarafet üzere yaratıldım. Elbette zamanın yıpratıcı etkilerinden korunmak, aynaya her baktığımda kendimi güzel ve özel hissetmek istiyorum. Bunun için çeşitli merkezlerden destek alıyor ve ücreti ne ise seve seve ödüyorum. Derdim onların ekmeğine karışmak değil. Emek veriyorlar fazla fazla kazansınlar, gözümüz yok. Bununla birlikte bir sayısalcı olarak üç beş istatistiğin de kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum.Türkiye’de kaç tane güzellik merkezi var?- 100 binin üzerinde (küçük yapıda ve neredeyse her köşe başında olan kuaförler hariç).Kaç tane okul var? - 68 bin 589. Kaç tane bilim merkezi var? - Bildiğim kadarıyla 20 civarında.
5 Kasım 2021
görsel

Aç/Kapa Okullarda Son Durum

Öğretmenim, nasıl defter alalım?
27 Eylül 2021
görsel

Ev Alır Gibi Kira

Tarihi bir okulda öğretmenlik yaparken kapım sık sık, bu okulda eğitim görmüş amca ve teyzeler tarafından çalınırdı.Sıralarını sever, koridorlarda salınır, 70 yıl öncesinde binanın ahşap merdivenlerine sakladıkları ayak seslerini dinler, taş duvarlara yaslanıp ilk aşklarına yazdıkları ve belki hiç vermedikleri şiirlere teslim olurlardı. Bahçesine diktikleri çınar altında kahvelerini yudumlarken onları kendileri ile baş başa bırakır; binada gezen gözleri bir anıdan bir başkasına yol alırken ferforjelerin zaman makinası gibi çalıştığına şahit olurduk.
5 Eylül 2021