Görüş Bildir
onedio.com, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ve Make a Wish Türkiye resmi destekçilerindendir. Bu projenin tüm geliri Make a Wish ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne bağışlanmaktadır.
Aytül Yükselici Profil Resmi

Aytül Yükselici

Kırmızı Ekran

icon

Hakkında

1982 doğumluyum. Beykent üniversitesi radyo tv mezunuyum. 17 yıldır medya sektöründe yapımcılık yapıyorum. Sektörde çok sayıda gündüz kuşağı programı, canlı yayın yaptım. Altın kelebek gibi önemli canlı yayınların yapımcılığını yapmaktayım hala. Tasavvuf özel ilgi alanım.
icon

Tüm İçerikler

görsel

Nine Perfect Strangers / Squid Game

Hepimizin kusurları var. Hepimiz eksiklerimizi görüp daha iyisini olmak istiyoruz. Kimimiz şişman, kimimiz başarısız, kimimiz kurban rolündeyiz. Hayat hiç durmadan kişiye özel sıkıntı çıkarıp, dert yaratan bir makine gibi.
1 Ekim 2021
görsel

The Kominsky Method

İki sezonu üst üste izleyip çok beğendiğim dizinin üçüncü sezonu bu hafta gösterime girdi. Öyle duygu yüklü başladı ki son bölümünde gözyaşlarımı tutamadım. Oturup izleseniz ya da inceleme altına alsanız altı bölüm boyunca çok büyük senaryo, acayip bir konu ve replikler yok ama ne var biliyor musunuz; yaşanmışlık...
2 Haziran 2021
görsel

Win The Wilderness

Survivor’a rakip çok acayip bir hayatta kalma programı buldum. Bizde yayınlanırsa adı kesinlikle köyümüze dönmek isteyenler gibi bir isim olmalı. Program Britanya yapımı Reality yarışma programı. Fakat ilginç olan yanı Alaska’da çekiliyor olması. Format bana göre Survivor’ın birkaç tık üstü. Çünkü yüzde yüz gerçek. Farklı mesleklerden 6 çift bugüne kadar yaşadıkları hayatı bırakıp Alaska'da yaşamaya pardon hayatta kalmaya çalışıyorlar. Hayatta kalan çift büyük bir araziye ve üzerindeki eve yerleşiyor hem de ömür boyu.
2 Mayıs 2021
görsel

Fatma

Daha geçen hafta senaryoları bence çok iyi olduğu halde neden Türk dizilerini izlemekte zorlanıyorum diye düşünüyordum. Bence hepsinde bir psikolojik şiddet var. Sebebi abartılı oyunculuklar. Amerikan dizileri ile farkımız burada ayrılıyor diye düşünüyorum. Bazı sahneler vardır ki… Gözlerinizle oynarsınız. Seyirciler büyülenir ve oyuncuyla empati kurmaya çalışır. İlla bağırarak delirme sahnesi çekmek zorunda değilsiniz.Son zamanda her dizide bir psikolojik rahatsızlık var, mutlaka birkaç karakter bağırarak oynuyor. O sırada da izleyici kopup gidiyor. Bir de her kusur bulduğumuz an da karşımıza şöyle bir şey çıkıyor. Ama çok uzun çekiyoruz. İki buçuk saat yayın yapıyoruz. Hep aynı bahane karşımıza çıkıyor. Uzun uzun bakışmalar için söyleneni kabul etmek zorunda kalsam da abartılı oyunculuklar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Sonuç olarak bir Türk dizisi olarak az öz replikle çekilmiş, abartılı oyunculuktan uzak sahnelerle büyülendiğim Fatma dizisine bayıldım.
30 Nisan 2021
görsel

1950'lerden Günümüze Değişmeyen Irkçılık: Them

Son zamanlarda herkesin bahsettiği diziyi bir heves oturdum izlemeye. Bilmeyenler için bir özet geçeyim. Dizi 1950'li yıllarda genellikle beyaz ailelerin yaşadığı yere taşınan siyahilerin başına gelen konuları anlatıyor.
23 Nisan 2021
görsel

Hem Ayıplayıp Hem İzliyoruz: Esra Erol

Acaba neden bu kadar çok izleniyor diye birkaç ay önce Esra Erol’un ATV’deki programını kaydedip izlemeye başladım. “İnsanlar bu programı neden bu kadar çok izliyor? ”un cevabını bulamadan bağımlı oldum. Resmen programı izlemedenuyuyamıyorum. Şimdi de soruma yeni bir soru eklendi, ben neden sürekli bu programı izliyorum? İş öyle yerlere geldi ki sanırım bu programlar için sosyoloji falan okuyup daha da derinlere inmem gerektiğimi düşündürdü bana.
9 Nisan 2021
görsel

Koruyucu Şeytan

Hırs bir insanın başına gelebilecek en büyük tehlike. Yaşadığınız hayattan memnun değilseniz ve istediğiniz, özendiğiniz hayatı yaşamak için her şeyi yapmaya göze alırsanız sonunuz ne olur? Ben hep elimizdeki imkanlara şükretmenin ne kadar önemli olduğunu savunurum. Ama tabi ki bu demek değil ki daha iyi bir hayat yaşamak için çabalamamıza gerek yok. Elbette ki var. Ama hayatta sahip olmadığımız şeyleri almak için ne kadar ileri gidersiniz.
27 Mart 2021
görsel

Masumiyet / Diyetland

Bu yıl heyecanla beklediğim işlerden biriydi Masumiyet. Yazmak için ikinci bölümün yayınlanmasını bekledim. Sebebi birinci bölümde Hülya Avşar’ın az görünmesi olabilir. Açıkçası konusu sizlerin bütün gün ekran başından kalkmadan izlediğiniz gündüz kuşağı kadın programlarından çıkma gibi...Genç ve güzel kız, zengin ve yakışıklı oğlan, yaş farkı, patron ve çalışan durumu diziyi izlemek için bütün unsurlar tamam. Ama benim için en önemlisi tabi ki uzun bir aradan sonra Hülya Avşar’ı ekranda görmek. Hem de karşısında Deniz Çakır ve Mehmet Aslantuğ ile birlikte. Hülya Avşar güçlü anne profiline o kadar yakışmış ki insan bakmaya doyamıyor. Bence Türkiye’nin açık ara en güzel kadını ve en iyi kadın oyuncusu. Kendisini ekranda görmek o kadar hoşuma gitti ki keşke beş gün boyunca program yapsa ve ekranda olsa. Bu izleyicinin isteği de olsa Hülya hanımın yapacağı program ve dizi konusunda ne kadar hassas olduğunu çok iyi biliyorum. Her şeyi en ince detayına kadar inceleyip öyle karar verdiğine eminim. O yüzden Masumiyet dizisini ekstra merak ettim. Çünkü Hülya hanımdan tam not alıp geçtiğini düşündüm. Çarşamba günü reyting alan onca iş arasında sıyrılmasını ve kendi kemik izleyicisini kazanacağını düşünüyorum. Umarım uzun soluklu da olur. Neden derseniz geçirdiğimiz şu zor günlerde Hülya Avşar’ın o güzel gözlerini ve oyunculuğunu izlemek size de iyi gelmedi mi? Ne yalan söyleyeyim iki haftadır kendisini görmek bana çok iyi geldi. Ömrüne bereket sevgili Hülya Avşar sen hep ekranlarımızda ol.
10 Mart 2021
görsel

Şarkılar Bizi Söyler

Birkaç haftadır Kanal D katında hummalı bir çalışma var. Bu perşembe günü müziğe, güzelliğe, şarkıya doyacağımız bir programın çalışması bu.Kanal D Programlar Direktörü Ceyda Gönenç’in bir aydır üzerinde çalıştığı ŞARKILAR BİZİ SÖYLER programını usta ellere teslim etti. Yapımcılığını Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in yaptığı program da her hafta bir ustanın şarkılarını sunucular konuklarıyla birlikte seslendirecekler.
25 Şubat 2021
görsel

Isırgan Otlarını Temizliyoruz

Yaz aylarının başında dünyaca ünlü show programı sunucusu Ellen DeGeneres’ın başına gelenleri belki duydunuz. Duymayanlarınız için küçük bir hatırlatma geçeyim.
18 Şubat 2021
görsel

Sen Bana Bakma Ben Senin Baktığın Yerde Olurum...

Özcan Deniz’in” iki yıl boyunca üzerinde çalıştık” dediği projesi cuma günü Star TV’de başladı. Öncelikle şunu söylemek isterim ki dolunay günü Merkür'de geri gitmeye başlamışken yeni iş girilir mi? Belki aranızda inanmayanlar vardır ama inanın 21. yüzyıla girmişken bu astroloji bilimini kullanmamak da bana cahilce geliyor.
5 Şubat 2021
görsel

İçsel Yolculuğumuzun Durakları

Sonunda Ekranların Kraliçesi yuvasına geri döndü.. Kim ne derse desin Seda Sayan en çok Kanal D ekranlarına yakışıyor.
29 Ocak 2021
görsel

Digital Alemde Hafta Sonu Kaçamağı

Günümüze uygun bir dizi tavsiyesi benden size..
23 Ocak 2021
görsel

Netflix Neden Her Türk Filmini Alıyor?

Sevgili Netflix neden her Türk filmini alıyor? Artık kalitesine bakmadan her Türkçe şeyi yayınlayan bir platform haline geldi benim gözümde. Alınan Türk filmlerini izliyorlar mı? Senaryolarını okuyorlar mı? Bu pandemi sürecinde her hafta gösterime giren Türk filmlerinin kalitesine ne kadar kötü. Şimdi diyeceksiniz ki ama ilk 10’da giriyor.
20 Ocak 2021
görsel

Hoşgeldin Exxen, Hoşgeldin Gain

ExxenYeni yılla birlikte hayatımıza giren iki yeni digital platforma yılbaşının ertesi günü ben de hemen girdim. Hepinizin bildiği gibi Exxen’e yoğunluktan 1 Ocak’ta giremedik. Sabırla ertesi günü bekleyip üye oldum. Öncelikle belirtmek isterim ki Exxen’in ara yüzlerini grafiğini renklerini geçişlerini her şeyini çok beğendim. Valla Amerikalar yapınca oluyor da biz yapınca neden olmasın? Fazlası var eksiği yok. Gayet başarılı.  İçerik konusuna gelecek olursak. Açıkçası üye olduğum da içeriğin bu kadar başarılı olduğunu tahmin etmemiştim. İçinde yaklaşık on saatlik bir süre geçirmiş olabilirim. Dizileri, programları içindeki her şeye baktım hemen hemen... Şimdiden müdavimi olduğum ve heyecanla devamını beklediğim üç yeni dizim oldu. İçerik konusunda sosyal medyadan takip ettiğimde bu kadar başarılı ve beni etkileyecek bir içerikle karşılayacağımı bilmiyordum. Bu yüzden Exxen’in başarısız olduğu tek bir konu varsa o da belki Sihirli Annem dışındaki içeriklerin yeterince reklamını yapmaması olmuş diyebiliriz. Şu kadarmış bu kadarmış eleştirilerine gelecek olursak para verip üye olmuş biri olarak diyebilirim ki Exxen aldığı parayı sonuna kadar hak ediyor. Her şeyin bir bedeli var. Ayrıca Türk digital platformlarının desteklenmesinin ve bu konuda son derece başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Netflix’e, Amazon Prime’a para veriyoruz da Exxen’e neden vermeyelim. Ayrıca Exxen kullanım açısından ve grafikleriyle Amzon Prime’dan çok daha iyi bir iş çıkarmış eklemeden geçemeyeceğim.
5 Ocak 2021
görsel

The Wilds / Downton Abbey

Oldukça sıradışı bir dizi izlemiş olmanın mutluluğunu sizinle paylaşmak istedim. Klişe aldatma ve entrika hikayelerinden benim gibi sıkılmış olanlar varsa tam size göre bir tavsiyem var.
29 Aralık 2020
görsel

Your Honor

Dört bölümü yayınlanan diziyi izlememek için baya direndim. Çünkü bir diziyi izlemek için bir hafta beklemek açıkçası bana çok geliyor. Bütün bölümlerin yayınlanmasını bekliyor öyle izliyorum.
28 Aralık 2020
görsel

Star TV/ Akrep, ATV/ Müge Anlı Tatlı Sert

Demet Akbağ paylaşım yaptığından beri heyecanla 11 Aralık Cuma gününü bekliyordum. Demet Akbağ gibi bir oyuncuyu her hafta ekranda görme fikri, benim gibi bir çok izleyiciyi heyecanlandırdı eminim. Hem de alışılmışın dışında bir rol, saç ve karakterle...
15 Aralık 2020
görsel

The Undoing - Sır: Hayal Etmekten Korkma

Sanırım hızlı tüketim toplumunun bir parçası olduğumuzdan Nicole Kidman’ın yeni dizini her  hafta izleyip bir sonraki haftayı beklemeyi göze alamadım. Bütün bölümler bitince de  kimseden spoiler almadan bir solukta izlemeyi başardım. Dizi altı bölüm olmasına rağmen  birinci bölüm konuya girmekte oldukça zorlanmış.Geri kalan bölümlerde ağır ilerliyormuş gibi gelse de insanı psikolojik olarak bir yerden yakalıyor. Ama işte gel gör ki Amerikan  dizisi de olsa aldatan bir eş doktor saygın bir adam olunca nedense karısına bile bir kal  geliyor. Aldatılan kadında başarılı bir psikiyatrist olmasına rağmen anlayamadığım bütün  süreç boyunca kadının bir türlü boşanma davası açmaması. Neden ya neden diye  soramadan edemiyor insan.
12 Aralık 2020