Zynga Küçülme Yolunda Hızla İlerliyor

Gamer-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Zynga Küçülme Yolunda Hızla İlerliyor

Zynga Küçülme Yolunda Hızla İlerliyor

Sosyal oyun devinin zor günler geçirdiği kabul edildi

Sosyal oyunlar ölüyor mu tartışıla dursun, sosyal oyun devi Zynga 'nın oldukça sıkıntılı bir dönemden geçtiği artık bir gerçek. Daha önce fısıltı kıvamındaki cümleler artık kabul görmüş hatta karara bağlanmış durumda.

Zynga CEO'su Mark Pincus, çalışanlarına verdiği bilgilendirme metninde Zynga'nın tam kadrolu çalışanlar üzerinde %5 küçülmeye gittiğini doğruladı. Kararlar bununla da bitmiyor; Zynga'nın Boston ayağı kapatılıyor ve Austin ayağında da önemli kesintiler yapılacak.

Zynga oyun kataloğundaki eski 13 oyunun da fişini tamamen çekeceğini bilgi metnine eklenmiş durumda (hangi oyunlar olduğu açıklanmadı). Hosting, reklam, üçüncü parti işler gibi kalemlerde de bel sıkma politkasına geçecek şirket. Henüz karar aşamasında olmasa da teklif dosyasında Zynga'nın Japonya ve Birleşik Krallık stüdyolarının da kapatılması, geri kalan stüdyolarda da ekiplerin küçültülmesi planlanıyor. Yine de bu kesintilerin ışığında Zynga ekibi, en azından CEO'su, geleceğe umutlu bakıyor. Fenomen olacak yeni sosyal oyunlara imza atacaklarını, bundan şüphe duymadığını da belirtiyor...

2010-2011'de başarı öyküleri yazan Zynga'nın kısa süre içerisinde bu denli çökmesi şüphesiz sosyal oyun pazarındaki bazı gerçekleri bizlere hatırlatıyor.

Retro ve dövüş oyunlarına ekstra ilgi gösteren bu 28'lik editör arkadaşımız, bir de safkan sinefildir. Güney Kore filmleri ondan sorulur. Saatlerce carcar konuşabilir. Selam vermeden önce bir kez daha düşünmek gerek!

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOJaponyaKoreoyun
Görüş Bildir