Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zuckerberg'den Müslümanlara Destek: 'Haklarınızı Korumak İçin Savaşacağız'

 > 
248PAYLAŞIM

Donald Trump'ın Müslümanların ABD'ye girişinin durdurulmasını istemesinin ardından yaptığı açıklamada Müslümanların Facebook'ta her zaman hoş karşılanacağını ifade eden Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, "Eğer bu toplulukta Müslümansanız, Facebook'un lideri olarak burada her zaman hoş karşılandığınızı ve sizin haklarınızı korumak için savaşacağımızı ve sizin için barışçıl ve güvenli bir çevre yaratacağımızı bilmenizi isterim" dedi.

2016 ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'ın Müslümanların ABD'ye girişinin tamamen durdurulması çağrısını yapması, çok tartışılmış ve tepki çekmişti.

Trump: Müslümanlar ABD'ye Alınmasın - onedio.com
Trump: Müslümanlar ABD'ye Alınmasın - onedio.com

İsim vermeden Trump'ın sözlerinin aksini savunan Mark Zuckerberg, Facebook profili üzerinden yaptığı açıklamada Müslüman kullanıcıların yanlarında olduğunu belirterek, şunları söyledi:

'Müslümanlara destek için ben de sesimi çıkarmak istiyorum'

"Topluluğumuzdaki ve dünyanın her yerindeki Müslümanlara destek için ben de sesimi çıkarmak istiyorum. Paris saldırısından sonra, Müslümanların, başkalarının yaptıkları eylemler için zulüm görmekten dolayı hissettiği korkuyu ancak hayal edebilirim.

'Bir Yahudi olarak ailem bana tüm topluluklara karşı uygulanan saldırılara karşı çıkmamı öğretti'

Bir Yahudi olarak, ailem bana tüm topluluklara karşı uygulanan saldırılara karşı çıkmamı öğretti. Eğer bugünkü saldırı size yapılmamışsa bile zaman içinde özgürlüğe yapılan tüm saldırılar herkesi incitecektir.

'Burada her zaman hoş karşılanacağınızı ve haklarınızı korumak için savaşacağımızı bilmenizi isterim'

Eğer bu toplulukta Müslümansanız, Facebook'un lideri olarak burada her zaman hoş karşılandığınızı ve sizin haklarınızı korumak için savaşacağımızı ve sizin için baroşçıl ve güvenli bir çevre yaratacağımızı bilmenizi isterim.

'Umudu kaybetmemeliyiz'

Çocuk sahibi olmak bize çok fazla umut verdi fakat birinden nefret etmek kinizme yenik düşmenizi kolaylaştırır. Umudu kaybetmemeliyiz. Bir arada durdukça ve birbirimizin içindeki iyiyi gördükçe herkes için daha iyi bir dünya inşa edebiliriz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in sözlerine destek verdi. Erdoğan, ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump'ın Müslümanlar ile ilgili söylediği sözler üzerine, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in yayınladığı mesajını değerli bulduğunu ifade etti.

Erdoğan'dan destek: "Terörist müslüman, müslüman terörist olamaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yaptığı açıklamada, "İslam'ın bir barış dini olduğunu, barış dini İslam'ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekelerinin, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlettiğini" belirtti.

"Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar. Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz. İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg'in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim."

Facebook

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir