Zübeyir Aydar: "Öcalan'ın Arkasındayız"

-

Zübeyir Aydar: "Öcalan'ın Arkasındayız"

Zübeyir Aydar: "Öcalan'ın Arkasındayız"

İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmenin yankıları sürerken, PKK'nın Avrupa kanadının yapılan görüşme ve diyaloglara karşı olmadığını belirten Zübeyir Aydar, "Bu örgütte şu veya bu isimle farklı kanatlar yoktur. Örgüt bir bütündür ve önderliğinin arkasındadır. Başkanımızla görüşme, diyalog ve müzakerelerin yapılması yerinde ve isabetli bir karardır" dedi.

İmralı Adası'nda BDP ile Öcalan arasında yapılan görüşmelere karşı oldukları iddia edilen PKK'nın Avrupa sorumlusu kapatılan DEP'in Milletvekili Zübeyir Aydar, konu ile görüşlerini Twitter'den paylaştı.

Aydar, birkaç günden bu yana Türkiye'deki bazı televizyonlarda adının kullanılarak örgütün Avrupa kanadının İmralı'da başlatılan diyalog ve çözüm arayışlarına karşı olduğu yönünde haberler yapıldığını belirterek, şöyle dedi:

"Bu konuda; Öncelikle yıllardır 'Muhatap başkan Apo'dur' diyoruz. Bu açıdan başkanımızla başlatılan diyalog, bizim talebimizdir. Buna karşı olmamız düşünülemez. Bu örgütte şu veya bu isimle farklı kanatlar yoktur. Örgüt bir bütündür ve önderliğinin arkasındadır. Örgütü tanıyanlar bunu çok iyi bilirler. Bunun dışındaki her değerlendirme psikolojik savaş merkezinin manipülasyonlarıdır."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanBarış ve Demokrasi PartisiİmralıSavaşTwitter
Görüş Bildir