Amerika'da Zombi Tatbikatı!

-

Zombi saldırırsa ne yapmalı?

Zombi saldırırsa ne yapmalı?

Amerika'daki bir kasabada, acil durum yetkililerine 'zombi talimi' yaptırdı.

Stephen King’in de yaşadığı Amerika’daki Maine şehrinin Baine kasabasında, şehirde çalışan bürokratlara ‘zombi saldırısı’ provası yaptırıldı.

Amerika’da insan eti yiyen kişilerin sayısı arttıkça, ‘zombi kıyametinin’ başladığına dair söylentiler (ve temenniler) de artıyor.

New England bölgesindeki Baine kasabası, olası bir bulaşıcı hastalık durumuna hazırlıklı olmak için ‘Zombi Kıyamet Günü’ tertipledi ve acil çalışanlarına böyle bir durumda ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi verdi.

Bangor Daily News gazetesine göre, kıyamet denemesine hastanelerin, halk güvenliği birimlerinin ve Ulusal Muhafız biriminin acil durum çalışanları katıldı. Denemenin amacı, ciddi bir bulaşıcı hastalık olması durumunda, yetkililere nasıl davranacaklarını öğretmek idi.

Senaryoya göre, yerel halk arasında Jamaika’dan gelen ve bitler yoluyla bulaşan bir zombi virüsü ortaya çıkıyor. Virüsün bulaştığı kişiler, diğerlerine saldırarak virüsü onlara da bulaştırmaya çalışıyor. Isırılan kişiler hızlıca gidip, kendilerine aşı yapabilecek kişileri bulmak zorunda. Yoksa bir süre sonra zombiye dönüşüyorlar. Bu noktada acil çalışanları, ilaçların ne kadar kullanılacağı ve toplu ölümlerle karşılaştıklarında nasıl davranacakları konusunda bazı kararlar almak zorundalar.

Gazetedeki haberde, organizatörlerin senaryoya başka bazı tuzaklar da eklediği belirtiliyor. Örneğin tüm bu olaylar yaşanırken insanların çetelerin saldırısına uğraması ya da ilaçların çalınması gibi durumlar da yaşanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir