Görüş Bildir

Ziya Selçuk: 'Ücretli Öğretmenlerin Maaşları Uzaktan Eğitim Sürecinde Ödenecek'

Anasayfa > Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

Selçuk, TRT Haber canlı yayınında eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı, açıklamalarda bulundu.

Ücretli öğretmenlerin maaş ödemelerine yönelik soru üzerine Selçuk, bu konuda Maliye Bakanlığıyla ortak çalışma yapıldığını hatırlattı. 

Teknik çalışmaların sonuna gelindiğini bildiren Selçuk, 'Ücretli öğretmenler uzaktan eğitim yoluyla yaptığımız çalışmalara katkılarını sürdürerek ücretlerini almaya devam edecek. Bu, bugünden itibaren olmayıp uzaktan eğitim başladığı günden itibaren geçerli. Bu karar bugün alındı ama geçmişe yönelik olarak ücretleri kesilmeyecek.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, ücretli öğretmenlere verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Selçuk, ücretli öğretmenlerden öğrencilerini takip etmelerini, iletişime geçmelerini, ödevlerini kontrol etmelerini istedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak da açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak da açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da konuyla ilgili Twitter paylaşımında 'Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz.Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz' dedi.

Ne olmuştu?

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesi binlerce ücretli öğretmeni mağdur etmişti. Kadrolu öğretmenlere göre oldukça düşük ücretlere çalıştırılan ücretli öğretmenler, bir de okullarda eğitime ara verilmesiyle gelirlerini tümden kaybetmişti. Öğretmenler mağduriyetlerinin giderilmesi için sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
80
18
7
6
4
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?