Zihinsel Engelli Bir Genç Kadın Üç Kez Tecavüze Uğradı ve Hamile Kaldı, Mahkeme Kararı: ' Basit Cinsel Saldırı'

 > -

Üç kez tecavüze uğrayıp bir kız çocuğu doğuran zihinsel engelli genç kadınla ilgili davadan çıkan karar akıllara durgunluk verdi...  Mahkeme sanığa mağdurenin bekâreti bozulmadığı için "basit cinsel saldırı" suçundan ceza verdi...

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı Durmuş köyünde yaşayan 24 yaşındaki, yüzde 70 oranında zihinsel engelli M.K. adlı kadın, geçtiğimiz mart ayında karnının büyümesi üzerine hastaneye götürüldü.

Yapılan muayenede genç kadının hamile olduğu anlaşıldı...

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre M.K. ifadesinde, 23 ve 26 Temmuz 2015'te biri ahırda, diğeri evde olmak üzere iki kez komşusu Abdusselam Müminoğlu'nun cinsel saldırısına uğradığını anlattı. 

Suçu kabul eden ve tutuklanan Müminoğlu'nun ağır ceza mahkemesinde açılan davası, geçen 6 Eylül'de bitti.

Gerekçeli kararda, Fırat Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nın 28 Mart 2016'da hazırladığı rapora göre, bir kız çocuğu dünyaya getiren mağdurenin bakire olduğu ifade edildi.

Yargılama sonunda, sanığa 'basit cinsel saldırı' suçundan 7 yıl hapis cezası verildi. Bu suç engelli kişiye karşı işlendiği için ceza 10 yıl 6 aya çıkarıldı. Birden çok kez suç işlendiği için ceza 12 yıl 13 ay 15 gün hapse yükseltildi, ayrıca 'hürriyetten yoksun kılma' suçundan da 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016BilimElazığhamile
Görüş Bildir