Zayn Malik'in 'Artık Müslüman Değilim' Açıklamasının Detayları Hayranlarını Şoka Uğrattı

-

Zayn Malik bu kez aşk hayatı ya da müzik çalışmaları ile gündemde değil. Dini inançlarıyla ilgili yaptığı açıklama magazin gündemine bomba gibi düştü. Gelin detaylara bakalım...

Yabancı ünlülerin dini inançlarıyla ilgili yaptıkları açıklamalar gündem yaratmaya devam ediyor. En son İrlandalı şarkıcı Sinead O'Connor, Müslümanlığı seçtiğini açıklamıştı.

Şimdi ise Zayn Malik cephesinden hayranlarını şaşırtan bir açıklama geldi ve magazin gündemine bomba gibi düştü.

Genellikle süper model sevgilisi Gigi Hadid ile bir dargın bir barışık devam eden ilişkisiyle magazin sayfalarında yer alan Zayn, bakın neler söylemiş...

Bu açıklama British Vogue'a isimli dergiye verdiği bir röportajdan alıntı bu arada. Zayn'ın sözleri şöyle başlıyor: "İnsanların dini inançların yalnızca kendilerini ve inandıkları kişi ya da şeyleri ilgilendirdiğini düşünüyorum"

"Belirli bir yemeği belirli bir şekilde kutsayarak yemek veya günde beş defa aynı dilde dua etmek gerektiğine inanmıyorum. Yalnızca, iyi bir insansanız her şeyin sizin için iyi gideceğine inanıyorum"

"Bunu yalnızca ben ve inandığım şey arasında tutmak istiyorum. Bunun beni hayatta güzel bir şekilde ilerlettiğini düşünüyorum"

Zayn ayrıca, inancın gereği olan gündelik faaliyetleri de bıraktığını açıklamış yine aynı dergiye...

Müslüman bir aileye mensup olan Gigi Hadid'in sevgilisinin bu kararına nasıl yaklaştığını ise şimdilik bilemiyoruz.

Zayn'ın bu açıklamasından sonra sosyal medyadan gelen tepkilerin bir kısmı ise şöyle:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
minyunki1345473

ZAYN'in prime ihtiyacı olduğunu düşünenleri anlamıyorum gayet geniş bir hayran kitlesine sahip birisi. Herkes için insanları uzaktan yargılamak alışkanlık olmuş. ZAYN'i ve diğerlerini yargılamayı bırakın bence. Sonuç olarak beş vakit namaz kılanın çok iyi biri olmadığı gibi ZAYN de kötü biri değil. Elbette herkesin etrafında beş vakit namaz kılan ama her kötü şeyde bir parmağı olan birisi vardır. ZAYN'in ne kötülüğünü gördünüz?

lee-mou

Birinin fanı falan olmak utanç verici birşey . Çok aşağılayıcı bir kelime. Ben şunun bunun fanıyım demek itici bana göre. Dibi 1 metre adamların dibine düşüyor milyonlar. Icık vıcık kişilik beyanları dine girip çıkmalar oradan öte geliyor. Eğer ki baskın arap kültüründe yaşamadıysan zaten pek oralı olamazsın istesende istemesende. Çünkü zihin bir fanustur çağrışımlar hatıralar belli kısa bir alanda döngüye düşer diğer şeyler kararır. Irk din kavramı böylece katılaşır zihinde. Zaynmıyorum sende gerçekleşemez böyle birşey. :)

dozer234

detays

NAMAZ deyip, her pisliği yapanları görünce demiş olabilir. Koskoca dini "namaza" indirgeyen, din bezirganları yüzüne, islam dünyada yayılamadı ve yanlış anlaşıldı. Namaz mı kılıyorsun; oooooo süpersin sen. Namaz yok mu;eyvahhhhh. senden kötüsü yok.

guliz-cetin2

Atalarınımızın dinini yıllarca yaşadık yeter. arap kölesi olmaktansa inandıgınız dininizi arastırın kulakdan dolma seylere inanip insanlara buda dindir demeyin.ınsanlar aynı dılde aynı sekılde Allahına ıbadet edecek degıl.Gercek olan sudur ki Allah tektir dinler insanlara hukmetmek yonetmek kitleler seklinde hareket ettire bilmek ıcın devletlerın uydurdugu bir kutsamatik somürme sistemidir.Neye inandıgınızı dahi bilmiyorsunuz.soru sormak arastırmak yorum yapmaya dahi korkan bir ummet nekadar dogruyla aydınlana bılır? daha dilini anlıyamadıgın ezbere gittigin dua mantık cercevesinde sana neyı nekadar katabilir.kutsal kılınarak sana empoze edilen din senin atalarının dinidir.hiristiyan yahudi bir ailede dogsaydın senin nazarındaki musluman! olma ıhtımalın nekadardı? Beşikteki bebegin devletin devamı icin katli vaciptir dıye bilen bir din Allah dinimidir?

Görüş Bildir