Zarakolu: Anlamadım Ben Bu İşi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

KCK İddianamesi Mahkemeye Gönderildi

KCK İddianamesi Mahkemeye Gönderildi

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen, KCK'ya ilişkin soruşturmayı tamamlayarak, Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve Belge Yayınları yetkilisi Ragıp Zarakolu'nun da aralarında bulunduğu şüpheliler hakkında hazırladığı iddianameyi tamamladı ve özel yetkili İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. 147'si tutuklu toplam 193 sanığın adının yer aldığı iddianame, 2 bin 400 sayfadan oluşuyor. Ragıp Zarakolu hakkında "terör örgütüne yardım ve yataklık” suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis istendi. Prof. Dr. Büşra Ersanlı içi...

Haberin Tamamı İçin:

Ragıp Zarakolu Tahliye oldu

Ragıp Zarakolu Tahliye oldu

1. KCK davasında yayıncı Ragıp Zarakolu'nun da aralarında bulunduğu 15 kişi tahliye edildi. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul'daki Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) davası kapsamında tutuklu bulunan ve aralarında Ragıp Zarakolu'nun da bulunduğu 15 kişinin tahliyesine karar verdi.
Tahliyeye gerekçe olarak" tutuklu kaldıkları süre, suç vasfının değişme ihtimali ve delil durumu" gösterildi. Zarakolu ve 14 kişinin birkaç saat içinde cezaevinden çıkması bekleniyor. Ragıp Zarakolu'nun oğlu Deniz Zarakolu ise tahliye olmadı. Zarakolu oğluyla aynı koğuşta kalıyordu.
Tahliye olanların tüm listesi için:

Haberin Tamamı İçin:

Prof. Dr. Büşra Ersanlı'ya Tahliye Yok

Mahkeme heyeti aralarında Prof. Dr. Büşra Ersanlı'nın bulunduğu 132 tutuklu sanığın kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması, delil durumu, suçun vasıf ve mahiyetini dikkate alarak tutukluluğun devamına karar verdi. Heyet, 22...

Haberin Tamamı İçin:

Zarakolu Ne İle Suçlanıyordu?

KCK iddianamesinde, Ragıp Zarakolu’nun terör örgütünün hiyerarşisi içerisinde yer almamakla birlikte bilerek ve isteyerek terör örgütüne yardım ettiği ileri sürülmüş ve Zarakolu’nun terör örgütünün dağ kadrosuna silahlı militan ve şehir merkezlerindeki hücrelerine eleman yetiştirilmesine katkıda bulunduğu savunulmuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Zarakolu: Anlamadım Ben Bu İşi

Cezaevinin tahliyesi sırasında gazetecilere açıklama yapan Ragıp Zarakolu,
"Alınmam da bırakılmam da sürpriz oldu. Anlamadım ben bu işi yani ne alınırken ne bırakılırken iradem soruldu. Zatı şahaneler gereksiz görüyorlar bırakıyorlar. Gerekli görüyorlar alıyorlar." ifadelerini kullandı."
İddialar hakkında Zarakolu'unun tüm açıklamaları için:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulTerörtahliye
Görüş Bildir