Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zaman Tünelinden Çıkış Yok!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

facebook’da zaman tünelinden çıkma!!

facebook’da zaman tünelinden çıkma!!

Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra https://developers.facebook.com/app… adresine tıklıyoruz.
Daha sonra sol menüden daha önce oluşturduğumuz Zaman Tüneli eklentisini seçiyoruz.
Açılan sayfada sağ üstte “Uygulamayı Düzenle” butonuna tıklıyoruz
Sayfada sol menüde en alt kısımda “Uygulamayı Sil” linki vardır.Buna tıkladıktan sonra oluşturduğumuz uygulama silinir ve Profilimiz eski hale gelir.
yada ayrı bir yöntem için tıkla

Haberin Tamamı İçin:

Zaman Tünelinden Çıkış Yok!

Zaman Tünelinden Çıkış Yok!

Zaman Tünelinden Çıkış Yok!
Facebook'un ilk olarak Eylül ayında duyurduğu 'Zaman Tüneli' (ing.timeline) ana sayfa tercihi, şu ana kadar kullanıcıların tercihine bırakılmıştı. Şimdi ise tüm kullanıcılar mecburi olarak zaman tüneli uygulamasına geçiyor ve yeni sayfayla yüzyüze gelindiğinde çoğu kimse önce bir süre bocalıyor.
Facebook zaman tüneli nedir?
Zaman tünelinde, isminden anlayacağınız gibi, profil sayfanızın geçmişini de görebilir ve/veya istediğiniz iletileri, fotoğrafları geçmiş günlere yerleştirebilirsiniz. Sayfanızda doğum yılınızdan bu güne kadar gelen bir zaman çubuğu görünecek. Oradan bir tarih seçerek (örneğin; evlilik yıldönümünüz) fotoğraf ekleyip, etiketleyebilirsiniz. İstediğiniz duyurularınızı ön plana çıkarabilir, istediklerinizi kaldırabilirsiniz. Başka bir deyişle, isterseniz daha önce facebook'ta yer vermediğiniz tüm anılarınızı, zaman boşluklarına yerleştirebilirsiniz.
Zaman tüneli android platfomda da aktif.
Zaman tüneline geçiş
Zaman tüneline geçtiğinizde, sayfanız son haliyle yayınlanmadan önce 7 gün süreniz var. Bu süre zarfında sayfanızı hazırlayabilir istediğiniz an geçiş yapabilirsiniz.
Uygulamanın en ilgi çeken kısmı kapak fotoğrafı. Profil fotoğrafınızın yanı sıra, arzu ettiğiniz bir görseli kapak fotoğrafı yapabilirsiniz. Bu görsel sayfanızın üstünde yer alacak, tıpkı kişisel blogunuz gibi... İsterseniz fcoverphotos.com gibi adreslerden görsel seçebilirsiniz.
Kapak fotoğrafının hemen altında, yine sizin tercih ettiğiniz kişisel bilgileriniz, beğenileriniz, fotoğraflarınız, arkadaşlarınız, vb kutucuklar yer alıyor.
Bir yenilik de gizlilik ayarlarına var. önceden gönderilerinizin tümü için tek bir güvenlik seçeneği vardı, 'Anasayfamı yalnız arkadaşlarım görsün' gibi. Zaman tünelinde ise sayfanıza yeni bir gönderi yaptığınızda -ki bu ister fotoğraf, ister video, ister anlık paylaşımınız olsun- bunu kimlerin göreceğine o an karar verebiliyorsunuz. Her bir gönderi için, o an istediğiniz seçenekten bunu basitçe yapıyorsunuz.
Lütfen dikkat, 'Zaman tünelinden nasıl çıkarım' yazılarına kanmayın!
Zaman tüneli, Facebook'un yaptığı her yenilik gibi çok eleştiriliyor. Yeni uygulamayı beğenmeyenlerin sayısı beğenenlerden çok fazla. Bu durum bazı uyanık yazılımcıları hareket geçirdi ve hergün 'Zaman tünelinden nasıl çıkarım / Zaman tüneli nasıl iptal edilir' gibi yazılar paylaşılıyor internette. Bu linklere kanmayın, çünkü bunlar kişisel bilgilerinizi ele geçirmek ve kullanmak amacıyla yapılan girişimler.
Üzgünüm, zaman tünelinden geriye dönüş artık mümkün değil!

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidEvlilikFacebookTercih
Görüş Bildir