Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zaman Önünde Gösteri Yapan Göstericiye ‘Ayakkabı Kutusu’

 > -

Zaman Önünde Gösteri Yapan Göstericiye ‘Ayakkabı Kutusu’ Hediye Edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili haberleri protesto etmek isteyen 5-6 kişilik grup, Zaman Gazetesi önünde eylem yaptı. Sosyal medyada AK Parti ile ilgili kampanyaları organize eden ve Başbakanlık danışmanlarınca yaygınlaştırılan bir hesaptan yapılan çağrı üzerine gazete binasının önüne gelen göstericilere bir Zaman çalışanı tarafından boş bir ayakkabı kutusu hediye edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, sosyal medyada yapılan bu çağrıyı tasvip etmediğini açıklamış, söz konusu grup da gösteriyi ertelediğini duyurmuştu. Buna rağmen gösteri yapmak için gazete önüne gelen vatandaşları çok sayıda basın mensubu izledi. Yolsuzluk operasyonunun uluslararası bir organizasyon olduğunu iddia eden eylemciler, yolsuzluk iddialarının medyada yer almasına tepki gösterdi.

Bu arada, bir gazete çalışanı, boynuna AK Parti bayrağı asan eylemciye bir adet boş ayakkabı kutusu hediye etti. Şaşkınlığını bir süre üzerinden atamayan eylemci, “Bu nedir bu? İçinde para var mı?” dedikten sonra, genel müdürüne operasyon yapılan banka için “En kaliteli bankadır, halkın bankasıdır, yedirmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Eylemciler, bir süre sonra gazete binası önünden ayrıldı.

CİHAN

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiHüseyin ÇelikİstanbulRüşvet
Görüş Bildir