Zaman'dan ‘Manidar’ Sağlık Haberi: Mitomani

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Zaman'dan ‘Manidar’ Sağlık Haberi: Mitomani

‘ Gülen Cemaati’nin yayın organı’ olarak bilinen ve son dönemde Başbakan Tayyip Erdoğan hakkındaki eleştirel haberleriyşe dikkat çeken Zaman gazetesi, sağlık sayfasında ‘ manidar ’ bir habere yer verdi. Zaman, ‘ yalan söyleme hastalığı’ nı, yani ‘mitomani’ yi, hiçbir bağlamı olmamasına rağmen okuyucularına ayrıntılı biçimde anlattı.

Gazete habere şöyle başladı: “Mitomanik hastalar, suçunun üstünü örtmeye çalıştıkça yalan söyler ve bir süre sonra ürettikleri yalanlara kendileri de inanmaya başlar. Zamanla vicdanlarından uzaklaşan mitomanlar, gerçek bir varlık elde edebilmek için sürekli yalan söylemeye devam ederler. ”

Zaman, ‘ mitomani ’yi açıkça ‘koltuk sevdası’ na bağladı: “ Mitomanlar, bir çıkar elde etmek ya da ilgi çekmek için de yalan söylemeye devam eder. Bu hastalıklı kişiler, bir makamı elde edebilmek için de yalan söylemekten kaçınmaz ve bu durum hayatlarının rutini haline gelir. Söyledikleri yalanların ortaya çıkması halinde ise herhangi bir suçluluk psikolojisine girmez. ” İki uzmandan görüş de alan Zaman, haberi Kur’an ve Gülen’den yalancılığı kötüleyen alıntılarla sonlandırdı.

didem.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınBaşbakanFethullah GülenHacRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir