Yüzde Kaç Sosyopatsın?

-

Cevabı görmek istiyorsan soruları yanıtlaman yeterli.

1. Başlıyoruz. Dikkatin ne kadar çabuk dağılıyor? Kendine 5 üzerinden bir not ver.

2. Bir tartışma çıktığında genelde hangisi oluyorsun?

3. Senin için diğer insanlarla ilgili hangi yargı daha çok doğru?

İnsanlar makineleşmiş, herkes aynı.
İnsanlar hep birbirine benzemeye çalışıyor. Kimse kendi olamıyor.
İnsanlar birbirlerini anlamak için çabalamıyor.
İnsanların hepsini genellemeyi doğru bulmuyorum.
Kendi işime bakıyorum. İnsanların ne oldukları, ne yaptıkları çok önemli değil.

4. Çevrendeki insanlar seni daha çok nasıl tanımlar?

5. Sosyal biri misin?

Evet. Sosyal olduğumu düşünüyorum.
Hayır.
İstesem olurum.
Yerine göre sosyalim.
Ortamına göre değişir.

6. Hiç birisine gerçekten aşık oldun mu?

7. İlk bakışta bu görselde hangisini gördün?

%100 Sosyopatsın!

Verdiğin yanıtlara göre senin sosyopatlık oranın yüzde yüz. İnsanlarla aran pek iyi değil. Değer verdiğin birkaç kişi dışında pek önemsemiyorsun. Kalabalıklardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorsun. Şunu çok iyi biliyorsun ki; insanın olduğu yerde sıkıntı var. Tek başına kendini daha sağlıklı ve daha dingin hissediyorsun. Bu da seni tam bir sosyopat yapıyor.

%75 Sosyopatsın!

Verdiğin yanıtlara göre dörtte üç oranında sosyopatlık tespit ettik. Nerde çokluk orada b*kluk sözüne hak veriyorsun. İnsanlara uymak, bir sürünün yüzlerce koyunundan biri olmak senin ruhunda yok. Fazla başına buyruk ve spontane yaşadığın için senin uyumsuz olduğunu düşünenler olabilir ama bunlar seni pek ilgilendirmiyor. Sen kendin olduğun için değerlisin zaten, kocaman bir makinenin sıradan dişlisi olduğun için değil.

%51 Sosyopatsın!

Verdiğin yanıtlara göre %51 sosyopatsın. Kalabalıklardan bunaldığın, insanların samimiyetsizliklerini bile bile onlara katlanmak zorunda olduğun doğru ama bunu her zaman başarmak mümkün olmuyor. Çünkü insan sosyal bir varlık ve hayatta kalabilmemiz için diğerleriyle ilişkide bulunmamız gerekiyor. Bunun uzun süredir farkında olduğun için insanlara daha temkinli yaklaşıyorsun ama kalabalıklara balıklama dalan birisi de değilsin. İmkanın olsa kendini tek başına dağa bayıra vuracaksın ama şartlar...

%45 Sosyopatsın!

Verdiğin yanıtlara göre sen %45 sosyopatsın. Aslında çok dengeli bir kişiliğin var. Ne nemden hüzünlenecek kadar duygusal ne de "odun" diye tabir edilecek kadar duygusuzsun. İnsani ilişkileri soğukkanlılıkla ele alıyorsun. İnsanların hangi durumlarda zararlı hangi zamanlarda faydalı olduğunu bildiğin için her alanda temkinlisin. Sosyallik ise ortama kişisine göre değişiyor. Keyif almadığın ortamda bulunmuyorsun. Tam bir sosyopat olma ihtimalin düşük. Çünkü hayatı kendine zehir etmeyi de pek sevmiyorsun.

%5 Sosyopatsın!

Verdiğin yanıtlara göre senin sosyopat olma ihtimalin çok ama çok düşük. Sosyal bir insansın, insanlardan zarar gelebileceğinin farkındasın ama her insanı aynı kefeye koymak insanı daha da şüpheci ve mutsuz yapar. Bunun farkındasın ve kötülüğün de iyilik gibi dönüp dolaşıp sahibini bulacağına inanıyorsun. Ufak şüpheler ve egomuz için insanlardan kopmaya gerek de yok zaten. :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aydan-recebova

%75 Sosyopatsın! %75 Sosyopatsın! Verdiğin yanıtlara göre dörtte üç oranında sosyopatlık tespit ettik. Nerde çokluk orada b*kluk sözüne hak veriyorsun. İnsanlara uymak, bir sürünün yüzlerce koyunundan biri olmak senin ruhunda yok. Fazla başına buyruk ve spontane yaşadığın için senin uyumsuz olduğunu düşünenler olabilir ama bunlar seni pek ilgilendirmiyor. Sen kendin olduğun için değerlisin zaten, kocaman bir makinenin sıradan dişlisi olduğun için değil.

ramlevnl

%100 sosyopatsın

realitysucks

%100

isyankar-koyun

Sosyopatlık insanlardan uzak durmak ve izole yaşamayı sevmek değildir. Sosyopatlık empati ve merhamet yoksunu olmaktır. Psikoloji dilinde hastalığın adı "Antisosyal kişilik bozukluğu", asosyal olmakla alakası yok. Sosyopat olan kişi başka canlıların haklarına -yakalanmadığı sürece- saygı göstermez. Yani yakalanmadığı sürece etik olmayan her eylemi gerçekleştirebilir. Çocukluktaki semptomları yangın çıkarmak, hayvanlara eziyet etmek gibi şeyler, büyüyünce hırsızlık, tecavüz, adam öldürme. Yani anlayacağınız burada her gün saydırdığınız tecavüzcüler, katiller ve belki pedofililer girebilir bu gruba. Ama "ben insan ve hayvan haklarına saygı duyuyorum ve işkence etmek gibi alışkanlıklarım yok." diyorsanız siz sosyopat değilsinz. Olmayın da zaten; buraya kadar hiç övünülecek bir şey olmadığını anlamışsınızdır.

isyankar-koyun

Sosyopatlığın belirtileri: -Yalan söyleme veya hırsızlık yapmada ısrar, -Ceza adaleti sistemi ile sürekli sorunlar yaşama, -Diğer kişilerin haklarını veya sınırlarını (mülkî, fiziksel, cinssel, duygusal, hukuksal) ihlâl etme eğilimi, -Alkol veya uyuşturucu madde suiistimali, -Saldırganca, sıklıkla şiddetli davranış; kavgaya karışma eğilimi, -Sürekli olarak endişe, sinirlilik ve moral bozukluğu hissetme (disfori),

katarina

%75 Sosyopatsın!

Görüş Bildir