Yüz Yüze Eğitim Bilmecesi: Başlamadan Erteleme Geldi

 > 
5PAYLAŞIM

1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim daha başlamadan ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021'de illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

"1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı, ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. 

Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara 2 Mart 2021 Salı günü illerin sağlık koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurallarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.

Bakanlıktan yapılan açıklama 👇

Sabah saatlerinde Anadolu Ajansı'nın geçtiği haberde 1 Mart'ta açılacak okullara ilişkin detaylar yer verilmişti. 👇

İlkokullar, 8 ve 12. Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor - onedio.com
İlkokullar, 8 ve 12. Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor - onedio.com

Ancak kısa süre sonra İstanbul ve Ankara valilikleri, 1 Mart'taki kabine toplantısından çıkacak karara göre hareket edeceklerini duyurdu. 👇

Ayrıca bakınız 👇

Nagehan Alçı'dan Yüz Yüze Eğitim İsyanı: 'Artık Yeter! Burası Afrika Ülkesi mi?' - onedio.com
Nagehan Alçı'dan Yüz Yüze Eğitim İsyanı: 'Artık Yeter! Burası Afrika Ülkesi mi?' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir