Görüş Bildir

Yurdun Büyük Kısmı Yağışlı

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara' nın doğusu, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz ile Nevşehir, Kayseri, Hatay, Mersin, Osmaniye, Adana, Erzincan, Tunceli, Erzurum ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleriile Erzurum ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ile zamanla iç ve batı bölgelerde yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SOBA VE DOĞALGAZ KAYNAKLI BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT: Rüzgarın batı bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA 

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. 

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu. Rüzgarın ; güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.17

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı. Rüzgarın ; güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. 15

KOCAELİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklısağanak yağışlı 18

  • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ver güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, zamanla kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı 14

AYDIN Çok bulutlu, zamanla sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18

İZMİR Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 18

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, zamanla kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı 18

  • AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı ile Hatay, Mersin, Osmaniye ve Adana çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak sağanak yağışlı 17

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17

BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak sağanak yağışlı 16

  • İÇ ANADOLU

Genellikle parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri ile Nevşehir ve Kayseri çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 13

NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu 12

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Amasya çevreleri ile öğle saatlerinde Orta Karadeniz, zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ARTVİN Az bulutlu bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 13

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

TRABZON Az bulutlu bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Erzincan, Tunceli ve Erzurum ile gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karla karışık yağmur, Erzurum ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 11

ERZURUM Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu , akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.-3

MUŞ Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.-5

VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 1

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 13

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 12

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık12

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 16

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısı ilk saatler 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, ilk saatler 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatı, güneyi gece saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: iyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?