Yarın Havaya Dikkat!

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Yurdun Büyük Bölümünde Sağanak Yağış Bekleniyor

Yurdun Büyük Bölümünde Sağanak Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürülüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve İskenderun çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Karaman, Niğde Kayseri, Sivas, Ordu, Tokat, Giresun, Erzincan, Tunceli, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Hatay ve Antalya'nın doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Yağış alan yerlerde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), yurdun güney kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu'nun batı çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve İskenderun çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Karaman, Niğde Kayseri, Sivas, Ordu, Tokat, Giresun, Erzincan, Tunceli, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Hatay ve Antalya'nın doğu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden Marmara, Ege, Batı Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu'nun batı çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BOZCAADA Parçalı ve az bulutlu 17

ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 16

İSTANBUL Çok bulutlu, Anadolu Yakası aralıklı sağanak yağışlı 17

YALOVA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

EGE

Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, bugün (Cuma)öğle saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı 10

DENİZLİ Parçalı bulutlu 15

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 19

UŞAK Parçalı bulutlu 14

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve İskenderun çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Hatay ve Antalya'nın doğu çevrelerinde kuvvetli olmasıolması bekleniyor.

ADANA Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. 19

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 22

BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14

OSMANİYE Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. 18

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin güney ve doğu (Karaman, Niğde Kayseri, Sivas) çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Bölgenin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKSARAY Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 14

ANKARA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 10

ESKİŞEHİR Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 11

KARAMAN Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 15

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12

KARABUK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 9

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Tokat ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

**ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

RİZE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

**BİNGÖL Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı 16

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14

TUNCELİ Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 18

VAN Parçalı zamanla çok bulutlu 15

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
BATMAN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 23

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 17

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 22

Haberin Tamamı İçin:

Yarın Havaya Dikkat!

Türkiye, yarın Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, halen yurdun büyük bir bölümünde etkisini sürdüren serin ve yağışlı hava kütlesi, hafta sonunda doğuya doğru hareket ederek, iç ve doğu bölgelerde etkili olacak.

Tahminlere göre, yarın sabah saatlerinde Marmara Bölgesi’nin doğu kesimlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine girilecek.

Yağışlar, yarın Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Doğu Anadolu’nun güney ve batısıyla yerel olarak İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Sinop çevrelerinde kuvvetli, Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl çevrelerinde çok kuvvetli; pazar günü ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi geneliyle Bingöl, Bitlis, Muş, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş ve Tunceli’de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBingölBitlisErzurumHatayİstanbulKahramanmaraşKayseriKilisKütahyaMalatyaMersinMuşOsmaniyeSakaryaSamsunTunceliVan
Görüş Bildir