Yurdumuz Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisine Girdi

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yurdumuz dün akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girdi.

05.01.2013 Cumartesi günü (bugün) bütün bölgelerimizin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısının yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

06.01.2013 Pazar günü ise doğu bölgelerde devam edecek yağışlara ilave olarak, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli olmak üzere, Akdeniz, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması, rüzgârın Marmara ve Ege’de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Yağışların önümüzdeki hafta ortasına kadar ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde kar şeklinde etkili olmaya devam edecek.

Doğu bölgelerimizdeki yağışların pazar gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar çok kuvvetli ve yoğun kar şeklinde etkili olması beklenmekte.

İstanbul’da Cumartesi günü yağmur şeklinde görülecek yağışın, pazar günü kuvvetli rüzgarla birlikte karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşecek ve önümüzdeki hafta ortasına kadar kar yağışının aralıklarla etkili olacak. Özellikle pazartesi ve salı günleri Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarındaki kar yağışının yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının hafta sonundan itibaren yurdun kuzey kesimlerinden başlayarak, kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (6 ila 10 C derece) azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Pazar ve Pazartesi günleri Marmara ve Kıyı Ege'de, Salı günü Karadeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli, önümüzdeki hafta başından itibaren Ege ve Batı Akdeniz kıyı şeridinin yükseklerinde hafif olmak üzere buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığındaki hissedilir derecedeki düşüş, kuvvetli rüzgar ve kar yağışı sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, buzlanma ve don olayı, zirai don olayı) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmekte.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik) aralıklı yağmur, yüksekleri yer yer karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı zamanla çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri ile gece saatlerinden sonra batı kesimleri aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 7

BURSA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

ÇANAKKALE Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu 9

İSTANBUL Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmurlu 8

  • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin yer yer sisli, Kütahya ile Afyonkarahisar'ın kuzey kesimlerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı çok bulutlu ve sisli, kuzey kesimleri yer yer kar yağışlı 3

AYDIN Parçalı zamanla çok bulutlu 11

İZMİR Parçalı zamanla çok bulutlu 11

MANİSA Parçalı zamanla çok bulutlu 8

  • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz'in aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bölgenin iç kesimlerinin sisli geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor

ADANA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

ALANYA Parçalı ve çok bulutlu 16

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 14

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli, kuzey ve doğusu ile zamanla bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 4

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3

KARAMAN Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 4

NİĞDE Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 4

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin sisli, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU Parçalı çok bulutlu ve sisli, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

DÜZCE Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 6

KARABÜK Parçalı çok bulutlu ve sisli, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 5

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BAYBURT Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı -4

RİZE Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 10

SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 10

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren güney ve batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 2

ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. -7

TUNCELİ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 1

VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 1

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, zamanla çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 6

DİYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 4

ŞANLIURFA Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, sabah ilk saatlerde kuzeyi kar yağışlı 7

SİİRT Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 6

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBursaErzurumİstanbulKütahyaSakaryaSamsunVan
Görüş Bildir