Yunanistan 'Hendek' Yapımına Yeniden Başladı

 > -

Yunanistan 'Hendek' Yapımına Yeniden Başladı

Yunanistan 'Hendek' Yapımına Yeniden Başladı

Atina'da yayımlanan Dimokratia gazetesi, Evros (Meriç) bölgesindeki hendek çalışmalarının Yunanistan Savunma Bakanı Panos Panayotopulos'un talimatıyla yeniden başlatıldığını duyurdu.

Gazete, hendeğin ''Türk tanklarının Meriç'te köprü kurup geçişini önlemek'' amacıyla inşa edildiğini belirttiği haberinde, Panayotopulos'un, şu ana kadar yüzde 40'lık bölümü tamamlanan hendek çalışmalarının kısıtlı imkanlarla da olsa sürdürülmesi konusunda Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na talimat verdiğini bildirdi.

Meriç'te, 120 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde ve 7 metre derinliğinde inşa edilmesi planlanan hendek projesi, bir bölümü tamamlandıktan sonra Sufli (Sofulu) belediyesinin tepkileri ve ekonomik imkansızlıklar nedeniyle askıya alınmıştı.

Yunan medyasında daha önce çıkan haberlerde, Meriç'te, Türk-Yunan sınırının büyük bölümünü kapsaması planlanan hendeğin, hem tankların geçişini imkansız kılacağı hem de kaçak göçmenlerin Yunanistan'a gelişini önleyeceği belirtilerek, projenin tamamlanmasından sonra bu bölgedeki askeri güçlerin büyük bir bölümünün personel ihtiyacının bulunduğu adalara nakledilebileceğini bildirilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Yunanistan
Görüş Bildir