Yumurta Üreticilerinden "Örnek" Birleşme Başarısıyla Gelen Rekor

-

Yumurta Üreticilerinden "Örnek" Birleşme Başarısıyla Gelen Rekor

Yumurta Üreticilerinden "Örnek" Birleşme Başarısıyla Gelen Rekor

KONYA - Yaklaşık 15,5 milyar adet yumurta üretimiyle sektörde dünyada 10. sırada yer alan Türkiye, 21 ülkeye yaptığı 351 milyon dolar tutarındaki 4 milyar adet yumurta ihracatıyla yeni bir rekora imza attı.

Türkiye genelinde yumurta üreticilerinin bir araya gelerek, birlik kurmasıyla büyük gelişim gösteren yumurta sektörü, artan maliyetlere ve zorlaşan rekabet şartlarına rağmen her geçen yıl ihracatını daha da artırıyor.

Yılda yaklaşık 15,5 milyar adet yumurta üretimiyle sektörde dünyada 10. sırada yer alan Türkiye, 2013 yılında 21 ülkeye yaptığı 351 milyon dolar tutarındaki 4 milyar adet yumurta ihracatıyla yeni bir başarıya imza attı.

Yumurta Üreticileri Merkez Birliği ( YUM-BİR ) Genel Sekreteri Hüseyin Sungur , AA muhabirine yaptığı açıklamada, yumurta üreticilerinin tek bir çatı altında birleşmesinin ardından yürütülen çalışmalar sayesinde sektörde ihracatın her yıl arttığını bildirdi.

Yaptıkları çalışmalarla özellikle Ortadoğu ülkelerinde "kaliteli Türk yumurtası" imajının oldukça güçlendiğini ifade eden Sungur, birlik olarak 5-6 yıldır yürüttükleri çalışmaların getirilerini almaya devam ettiklerini vurguladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

yumurta
Görüş Bildir