Yüksekdağ: 'Saldırıların Arkasında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Var'

 > -

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Türkiye'nin her yerinde HDP seçim bürolarına saldırılar olduğunu ve bunların arkasında AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olduğunu iddia etti. 

Seçim bölgesi Van’da çalışmalarını sürdüren HDP Eş Genel Başkanı ve HDP Van milletvekili adayı Figen Yüksekdağ, Türkiye'nin her yerinde HDP seçim bürolarına saldırıların olduğunu ve bunların arkasında AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olduğunu ileri sürdü. 

 "Saldırı emrini veren AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başkası değil"

"Bize saldıranlar bunu çok iyi bilsin. Biz sadece bu halkın önünde eğiliriz. Şimdiye kadar hiçbir gücün önünde eğilmedik." diyen Yüksekdağ, şöyle devam etti: "Kalleşliğin, hainliğin karşısında da yine dimdik duracağız. Onlar en kalleşçe planlarını yapsınlar, 7 Haziran'a kadardır bu oyunların ömrü. Artık onların ömrü daraldı, artık onların vadesi geldi. Artık kendi vadelerini, sürelerini uzatmaya çalışıyorlar. Bir buçuk ay boyunca 70'den fazla seçim büromuza saldıranlar, bize her gün saldırı emri veren siyasi iktidar AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başkası değildir."

"Geçmiş olsun diyerek sorumluluktan sıyrılamazsınız"

HDP'nin barajı aşamaması için AK Parti'nin elinden geleni yaptığını da belirten Yüksekdağ konuşmasına şöyle devam etti: "İki seçim büromuzu bombaladılar. Sorumlusunu soruyoruz, biz değiliz diyorlar. Biz de karşıyız bu saldırılara diyorlar. TSK'nın nasıl ellerinde olduğunu Ağrı'da Diyadin'de gördük. Şimdi soruyoruz; iki seçim büromuzu hangi devlet kurumunu kullanarak bombalattınız? MİT'i mi? İstihbaratı mı kullanarak bombalattınız? Hangi karanlık güce dayandınız? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etrafında kurulduğu iddia edilen özel operasyon birimiyle, özel militarist ekiple mi bombalattınız? Hangi çeteyi taşeron olarak kullandınız? 'Geçmiş olsun' diyerek artık bu sorumluluktan sıyrılamazsınız. Asıl size geçmiş olsun. Bu halk size 7 Haziran'da hak ettiğiniz cezayı verecek."

Cihan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir