Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Yüksek Seçim Kurulu, AKP'nin İkinci KHK İtirazını Reddetti

Anasayfa > Gündem

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart yerel seçimlerinden 36 gün sonra AKP ve MHP'nin İstanbul itirazını görüşmek üzere saat 14.30'da toplandı. Kurul, AKP’nin, KHK ile kamu görevinden çıkarılan seçmenlerin oy kullanmasına ilişkin ikinci itirazını da reddetti.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

AKP, 20 Nisan'da KHK'lıların oy kullanmasını iptal gerekçesi olarak YSK'ya sunmuştu 👇

Kurul ara kararında, AKP'nin KHK ile kamu hizmetinden çıkarılanların seçmen sayılmaması konusundaki iddialarıyla ilgili araştırma yapılmasına gerek görmedi.

Böylece, KHK'li seçmenlerin oy kullanabileceğine karar verdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 'KHK ile kamudan ihraç edilenlerin oy kullanmasına ilişkin YSK'ya ek dilekçe vereceğiz' demişti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 'KHK ile kamudan ihraç edilenlerin oy kullanmasına ilişkin YSK'ya ek dilekçe vereceğiz' demişti.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
280
67
42
9
9
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Nisan Aysu

yetmez, vatandaşlıktan çıkaralım. hatta o da yetmez, yakıp, küllerinin üzerlerine beton dökelim. ya siz nasıl rezilsiniz ya? pek çok akademisyeni, onların öğ... Devamını Gör

Göstermelik işler bunlar bkz. YSK bağımsız bir kurum biz istediğimiz kadar itiraz edelim onlar yinede uygun gördüklerini yapıyorlar imajı.. Aynısı merkez ban... Devamını Gör

Samoa Tiger

YSK'ya bireysel itirazda bulunabiliyor muyuz? Mesela benim gönlüm bir kaç bölgede gerçekleşen seçimlerin sonucunda rahat değil. Hani gönlümüz rahat değilse ş... Devamını Gör