Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yüksek IQ'ya Sahip Olanların Bile Zorlandığı Binet Terman Zekâ Testini Geçebilir misin?

5.8bPAYLAŞIM

İnsanın kendi kendine soru sorması, zihnini ve algılarını zorlaması oldukça önemlidir. Algı ve yeteneklerini zorlayan insan ise toplumda daha rahat bir şekilde yer edinir, yaşamın satır aralarını daha iyi okur.

Peki, sen yaşamın derinlerinde gizli kalmış anlamları keşfetme konusunda ne denli başarılısın?

Gel, cevabı testimiz versin!

1. Zihninizin akış yönünün mekaniği ile başlayalım! Bu dönme dolap ne yöne doğru dönüyor sence?

2. Soru işareti olan yere hangisi gelmeli diye sorsak bir de?

3. İnsanların sıklıkla dile getirdikleri garip belirtilerden bazıları aşağıda.

  • Sosyal çevrende huzurlu hissedersin.

  • Fikrin anlaşılma sürecinin detaylarından çok fikrin geneliyle ilgilenirsin.

  • Bir partiye gitmektense, iyi bir kitap okumayı yeğlersin.

  • Seni heyecanlandırmak zordur.

  • Sorumluluk almak senin için olmazsa olmazdır.

  • Duygularından ziyade mantığınla hareket etmeyi tercih edersin.

Peki, son dönemde bu belirtilerden kaçına sahipsiniz?

4. Sırada görsel zekanı test eden bir soru var. Sence bu puzzle'da kimler ölür?

D, C, B
D, B, A
D, C, E
C, B, A
Hiçbiri

5. Paradoks haline gelmiş bir soru soralım. Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıkar?

6. Zihinde canlandırma yetinizi biraz zorlayalım! Boşluğa hangisi gelmeli?

7. Sağlam bir matematik sorusu ile devam edelim! Sence hırsızın kırmızı burunlu olma ihtimali nedir?

%28
%41
%65
%80

8. Bütünü görme konusundaki meziyetlerini ölçen, Mensah IQ Testinde sorulan şu soruya bak bakalım bir de!

9. Son soru! Bu fotoğrafta kaç kız var?

2
3
4
12

Delilik derecesinde dahisin!

İşte hayatın en ince detaylarına bile vakıf olmuş bir beyin! Sen, beyninin en köşe kenarlarını bile parlatmayı başarabildiğin için zekândan ya da gözünden bir şeyin kaçması imkânsız! Yaşama ve evrene karşı bitip tükenmez bir merak duygun var ve bu sebeple algıların her daim açık. Hiçbir şeyin göründüğü kadarını görmekten tatmin olmuyor, hep daha fazlasını öğrenmek, bilmek adına çabalıyorsun. Bu sebeple çoğu zaman etrafında, kafan kadar karışık olabiliyor. Ama sen her zaman neyin nerde olduğunu biliyorsun. Bir şeyi başarmak için istemen yetiyor ve bu yolda başarısızlıklar seni asla yıldırmıyor. Aslında oldukça sosyal, nazik ve insancıl biri olmana rağmen, yer yer insanlar seni biraz uzak ve ulaşılmaz bulabiliyor. Oysa sen bir şeyi yapmadan veya söylemeden önce bir kez daha düşündüğün ve aslında o şeyi yapmanın ya da söylemenin gerçekten gerekli olup olmadığını tarttığın için sadece gerektiği zaman, gerektiği yerde konuşuyorsun! Bırak onlar anlayamasın bunu, sen bak keyfine!

Zekânı, beyninin el feneri yapmışsın!

Zekânın ortalamanın üzerinde olduğu tartışmasız bir gerçek ve esas önemlisi sen bu zekânı sosyal ilişkilerine yaymayı başarmışsın. Bu sayede insanların söylediklerinin, düşündüklerinin satır aralarını daha iyi okuyabiliyor, karşındakinin niyetini daha iyi anlayabiliyor ve hareketlerini buna göre yönlendiriyorsun. Zekâna rağmen yine de çoğu zaman hayatını duyguların ile yaşamayı tercih ediyorsun ve bazen karşılaştığın olumsuzluklar hep bu yüzden başına geliyor. Çünkü bu kadar ayrıntıcı bir zihin ve yüksek algı ile hassas yapın bir araya gelince denge kurmak seni yer yer zorluyor. Bu özelliğinden yer yer şikâyet etsen ve seni mutsuz etse de şunu unutma; böyle zeki olup duyguları göz ardı etmeden akılcı bir şekilde davranabilmeyi herkes başaramaz!

Zekâ ile mantık arasındaki ince çizgidesin!

İşte mantığın efendisi! Evet, biraz ortalamanın altında kaldın ama yüksek bir potansiyelinin olduğu gerçek. Sen, zekâsını gerektiği yerde kullanmayı tercih eden tiplerdensin. Şöyle ki olaylara ne salt zekâ ile ne de duygular ile değil, bu ikisini harmanlayarak kendince geliştirdiğin bir mantık çerçevesi ile yaklaşıyorsun. Oldukça sosyal birisin hayattan zevk almayı biliyorsun. Bu sebeple her şeyde bu kadar derinlemesine düşünmenin, daima algılar açık bir şekilde yaşamanın insana bir yerden sonra mutsuzluk getireceğine inanıyorsun. Sırf bu yüzden tabiri caizse zekânın potansiyelini ortaya koymaktan kaçıyorsun. Ama unutma zekâ, insanlığa verilmiş büyük bir hediyedir ve bunu kullanmaktan kaçmak insanlığa yapılmış bir nevi ihanettir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selman-tanta

asdadsdasdasd

selman-tanta

Bence saçma hepsi aynı cümleyi söylüyo bi kerede aptal de ne olcak soruların dogrusunu buldum yanlışı işaretledim yinede delilik derecesinde dahisin el fenerisin diyo ben aklı fener olan burda sönceni anlar ve testi çözmez

cengiz-ileten

Zekânı, beyninin el feneri yapmışsın!

berke-can-isik

Delilik derecesinde dahisin!

ahmet-aytekin1

Delilik derecesinde dahisin!

Görüş Bildir