Görüş Bildir

YSK'dan Dursun Çiçek'e Adaylık Vizesi

Anasayfa > Gündem

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Balyoz davasından yargılanıp beraat eden aday olan sanıkların, 7 Haziran’daki seçimlere katılabileceklerine karar verdi.

Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre, YSK 4 saat süren toplantısında Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) yeniden yargılama kararı üzerine önceki mahkumiyetleri iptal edilip beraat eden Balyoz sanıklarının adaylıklarını değerlendirdi. YSK sanıkların mahkumiyetlerinin iptal edilerek beraat ettiklerini göz önünde bulundurarak seçimlerde adaylıkları önünde engel bulunmadığına oy çokluğu ile karar verdi.

DURSUN ÇİÇEK ARA KARARI

YSK CHP’den aday olan Balyoz sanığı Dursun Çiçek’in ise hakime hakaretten aldığı, infaz edilen 1 yıl 6 aylık hapis cezası ile ilgili verilen memnu hakların iadesi kararının sunulmasını da istedi. Çiçek’in kararı geçireceği belirlendi. YSK böylece Çiçek’in adaylığına bir engel görmeyerek vize verdi. CHP’nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, kararı değerlendirirken, “YSK son derece doğru bir karar vermiştir. Balyoz sanıkları Anayasa Mahkemesi kararı ışığında yeniden yargılanmışlar ve önceki mahkumiyet kararları iptal edilerek beraat etmişlerdir. Seçilmelerinde bir engel yoktur. Seçilme hakkı kısıtlanamaz. YSK doğru bir karar vermiştir” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

akp+Fethullah cemaati işbirliği içerisinde hayatları söndürülen Atatürk'ün askerlerinden Kurmay Deniz Albay Dursun Çiçek'i TBMM'nde, Atatürk'ün milletvekili ... Devamını Gör