Görüş Bildir
Haberler
YPG'liler İncirlik'te Darbeci Askerlerle Görüştü İddiası

YPG'liler İncirlik'te Darbeci Askerlerle Görüştü İddiası

Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius ABD'nin, içinde PYD'nin de yer aldığı Suriye Demokratik Güçleri'nden bir heyeti Münbiç operasyonu öncesinde İncirlik'e getirerek Türkiye ile SDG arasında ara buluculuk yapmaya çalıştığını ve SGD ile görüşen askerlerin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan isimler arasında bulunduğunu yazdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Washington Post yazarı ABD'li gazeteci David Ignatius, 'Ortadoğu, ABD'ye neden güvenmemesi gerektiğini biliyor' başlıklı makalesinde, ABD'nin Ortadoğu'daki savaş taktiklerini eleştirdi. ABD'nin, Ortadoğu'da yerel güçler ile vekalet savaşı yürüttüğünü, şartlar ve bölgesel siyaset değiştiğinde ise yerel güçleri başından atmak gibi kötü bir alışkanlığı olduğunu belirten Ignatius, ABD'nin bu 'önce ayartma, sonra terk etme' özelliğinin hiç sevilmediğini ve bu nedenle de Ortadoğu'da ABD'ye güvenilmediğini ifade etti.

ABD'nin Irak, Mısır, Lübnan ve başka yerlerde kendi adına riskler alan güçlerin arkasında durmadığını kaydeden Ignatius, şimdi ise terör örgütü DEAŞ ile mücadelede ABD'nin en iyi müttefiki YPG'yi yarı yolda bıraktığını ve Ortadoğu'da ABD ile müttefik olmanın tehlikeli olabileceğini belirtti.

"YPG, İncirlik'te darbeci askerlerle görüştü"

"YPG, İncirlik'te darbeci askerlerle görüştü"

Makalede, ABD'nin Türkiye'nin terör örgütü PKK ile mücadelesini de ustalıkla idare etmeye çalıştığı ancak başarısız olduğu görüşüne yer veren Ignatius, YPG denetimindeki Suriye Demokratik Güçleri'nden bir heyetin İncirlik'te darbeci askerlerle görüştüğünü iddia etti.

Ignatius, 'ABD, mayıs ayında Münbiç operasyonundan önce, YPG denetimindeki Suriye Demokratik Güçleri'nden (SDG) bir heyeti İncirlik Hava Üssü'ne getirdi ancak Türk ve Kürtler arasındaki farklılıkları çözme çabası darbe girişiminin ardından işe yaramadı. SDG ile görüşen generaller şimdi darbe girişimiyle nedeniyle tutuklu.' ifadelerini kullandı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
4
3
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nebusimdi

ABD'yi, Rusya'yı, Çin'i yönetmekte ne var? Gelsinler bakalım, burayı yönetsinler. Her gün bir hareket, her gün bir aksiyon, her gün ihanet, kumkuma, kumpas, ... Devamını Gör