Youtube'un Kurucularından Vine'a Rakip!

-

Youtube'un Kurucularından Vine'a Rakip!

Youtube'un Kurucularından Vine'a Rakip!

YouTube kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen, 6 saniyelik video akımını başlatan Vine uygulamasına rakip olarak Wan-Pai isimli bir uygulama geliştirdi.

YouTube 'u kurarak internet ortamında video paylaşım sektörünü başlatan Chad Hurley ve Steve Chen , YouTube 'u Google 'a sattıktan sonra Avos System adında bir şirket kurdular.

Bu şirket ile çeşitli projeler üretip hayata geçiren ikiliden, video paylaşımı ile ilgilide yeni bir proje ortaya çıkmış durumda.

Bu video paylaşım projesi Wan-Pai isminde bir uygulama ve 6 saniyelik videolar kaydetmeye yarıyor. 6 saniyelik videoları bir yerden hatırlar gibiyiz. Evet , bildiğiniz gibi 6 saniyelik videolar çekip Tweet atmaya yarayan uygulama Vine 'den başkası değil.

Wan-Pai arayüz olarak neredeyse tamamıyla Vine 'ın aynısı. Editörün seçimi ve Keşfet gibi özellikler ise olduğu gibi uygulamaya eklenmiş. Uygulamanın farklı yönleri de yok değil. Wan-Pai 'nin en belirgin özelliği kaydedilen videoları otomatik olarak oynatamaması. Bunun dışında farklı özellikler arasında Wan-Pai'nin çekilen videolara filtreler ekleyebiliyor olması da bulunuyor.

Uygulamanın yaklaşık 2 aydır piyasada olması ve duyulmaması ise ilginç bir nokta. Çinli Vine uygulaması Wan-Pai'yi denemek isterseniz hem iOS hem de Android için uygulamanın buradan web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidDeepMindYoutubeiOS
Görüş Bildir