Youtube Televizyon Kanalı Oluyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Youtube, Televizyon Kanalı Oluyor

Youtube, Televizyon Kanalı Oluyor

Google, YouTube kanalını yayına sokmak için İngiltere’de uydu televizyon hizmeti veren Freesat firması ile bir anlaşmaya vardı.

Freesat, Birleşik Krallık’taki yayıncıların ve BBC’nin işbirliği ile ortaya çıkmış bir ortak girişim. YouTube’un Freesat anlaşmasıyla attığı bu adım, online video hizmetlerinin web’in sınırlarını da aşması yolunda önemli bir adım.

Şu anda üyelerine 60′dan fazla kanal sunan Freesat, Mart 2013′ten itibaren, YouTube kanalını da devreye alacak.

YouTube, bu kanal için HTML5 bir yapı inşa edecek ve televizyon entegrasyonlu bir kanal ortaya çıkacak. Bu yapı, aynı zamanda interaktif televizyon deneyimini de yansıtmaya başlayacak ve kullanıcılar, YouTube kanalına geçerek YouTube videolarına erişebilecek. Bildiğiniz gibi YouTube son zamanlarda canlı yayınlarının ve sürekli yayın yapan kanallarının sayısını artırmıştı.

Freesat, hiçbir ücret ödemeden YouTube içerikleri sayesinde müşterilerine sunduğu içeriği önemli bir ölçüde güçlendirirken, YouTube da artık klasik televizyon kanallarına, ciddi bir rakip konumunda olacak.

Haberin Tamamı İçin:

Youtube 'Televizyon Uygulaması' Haline Geliyor

Youtube 'Televizyon Uygulaması' Haline Geliyor

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube, internetin ötesine geçerek televizyona sıçrıyor. YouTube, İngiltere’nin uydu kanalı Freesat’ta gelecek aydan itibaren bedava olarak belirecek. Milyonlarca izleyici, televizyonlarında YouTube’a erişmek için ek bir cihaz kullanmayacak.

YouTube, televizyona uyumlu olmasını sağlayacak bir uygulama sayesinde internetin ardından televizyona sıçrayacak. İngiltere’nin devlet radyo ve televizyon kurumu BBC ile ITV televizyonunun ortak girişimi olan Freesat, Mart ayının sonundan itibaren YouTube’la kanal sayısını artırarak bir ilke imza atacak.

The Telegraph’ın haberine göre, Freesat, YouTube’un televizyonla uyumlu olmasını sağlayacak uygulamanın HTML5 kullanacağını ve ‘görsel kalitesi çok yüksek ve tamamen interaktif bir izleyici tecrübesi sunacağını’ belirtti.

Haberde, her ne kadar YouTube’un ‘yeni bir kanal’ olacağı ifade edilse de, site bir HTML5 uygulaması olarak ekranlarda belirecek.

Kanal sayısını şimdiden 60’ın üzerinde olan Freesat, bedava YouTube erişimi sayesinde bir ilke imza atacak. Google ise YouTube videolarının izleyici sayısının ciddi şekilde artmasını umuyor.

Çok güçlü iki kuluşun ortak girişimi olan Freesat, İngiltere’nin paralı kanallar sunan BSkyB, Virgin Media ve BT şirketlerien kıyasla, 3 milyonu geçen müşteri sayısıyla çok güçlü bir konumda.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindİngiltereYoutubeweb
Görüş Bildir