YouTube'dan Ramazan Ayına Özel Sürpriz

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

YouTube'dan Ramazan Ayına Özel Sürpriz

YouTube'dan Ramazan Ayına Özel Sürpriz

Video izleme sitesi YouTube bu yıl bir ilke imza atarak Ramazan ayına özel yayın kuşağı başlattı. Açtığı bu kanal ile Mekke'den dahi canlı yayın yapan sitenin birkaç önemli sürprizi daha var. Sanal dünyanın görüntü hazinesi YouTube ekibi kullanıcı odaklı çalışmaları ile dikkatleri üzerlerine çekmeye devam ediyorlar. Son olarak video düzenleme aracına yüz buğulama fonksiyonunu dahil eden site bu sayede gizlilik konusundaki soru işaretlerini gidererek kişilerin görüntü yüklerken daha cesaretli davranmalarını hedefliyor.
Ufak çaplı tasarım değişiklikleri de yaşayan servis bu sefer ise İslam dünyası için oldukça hoş bir sürpriz ile karşımıza çıktı. Resmi Google blog'undan yapılan açıklamaya göre bu sene ilk kez düzenlenen çalışma çerçevesinde Ramazan ayına özel yayın yapacağını açıklayan site bunun için apayrı bir kanal açtığını duyurdu.11 ayın sultanı oruç tutma ile bilinirken ibadet anlamında özel bir yeri olan kutsal ayın bu seneki asıl sürprizi ise YouTube'dan geldi. Yayınlanan açıklama ile İslam dünyasının önemli bir döneme girildiği vurgulanırken YouTube'un da üzerine düşeni yaptığı belirtiliyor.
Bu kapsamda özel bir kanal açan yetkililer şehirlerin anası Mekke'den canlı yayın başlattılar. Yerleştirilen kameralar sayesinde farklı bölgelerden ibadetlerini yapan insanlar aktarılırken diğer taraftan yazılan yorumlar ile duruma ilişkin duygu ve düşünceler paylaşılıyor. Ayrıca Ramazan ayının gelenek ve aile bağları açısından önemli olduğundan bahsedilirken televizyon kanallarında sürece özel kimi yayın ve programların yapıldığı bildiriliyor. YouTube'un da bu sene ilk kez özel kuşak yayına başladığındanı söyleyen yetkililer 50 adet Ramazan programının -bu adres aracılığıyla- tek bir çatı altından istenilen yer ve zamanda izlenebileceğinin müjdesini verdiler.
Bir adım daha giden platform tüm bunlara ek olarak açtığı Google+ sayfası ile çeşitli konularda -Hangouts fonksiyonu ile- işin uzmanlarına yer verecek. Örneğin iftarda dengeli ve sağlıklı beslenme hakkında doktorlara danışılırken çeşitli konularda söyleyişiler ve etkinlikler gerçekleştirilecek.
Yaptığı bu hoş sürpriz ile birçok kişinin beğenisini kazanan YouTube Ramazan ayı boyunca aktif şekilde yayında olacak.

Haberin Tamamı İçin:

Google’dan Ramazan Ayına Özel Yayınlar

Google’dan Ramazan Ayına Özel Yayınlar

Google, Ramazan ayına özel bir dizi yayın yapacağını resmi blogundan duyurdu. Google, Ramazan ayı için, İslami içerikli YouTube kanalları ve Google+ Hangouts üzerinden özel yayınlar gerçekleştirecek.

Ramazan ayı boyunca bir YouTube kanalı, Mekke’den canlı yayın yapacak. Aynı şekilde bir başka YouTube kanalı da, İslam hakkında özel dini programlar ve Arap pembe dizileri yayınlayacak. Google’ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre bahsedilen kanalda, televizyonlarda yayına girdiği günde yayınlanacak 50’den fazla özel içerikli program izlenebilecek.

Yapılan araştırmalar, Ramazan ayı boyunca Arap pembe dizilerinin izlenme oranlarının artığını gösteriyor.

Ayrıca, Google+ Hangouts ile otuz gün boyunca her gün ünlü bir şef iftar için favori tariflerini paylaşacak, ünlü doktorlar da izleyicilere oruç tutarken sağlıklı beslenme konusunda ipuçları verecek, tasavvuf edebiyatından eserler tanıtılacak ve ünlü kişilerle dini sohbetler gerçekleşecek.

Daha fazla bilgi almak için şirketin resmi blogu veya Google+ üzerinden Google Arabia sayfası takip edilebilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGoogleYoutubedizi
Görüş Bildir