Youtube Türkçe Yayına Başlıyor

 > -

Youtube Artık Türkçe

Youtube Artık Türkçe

YouTube'un üçüncü ismi olarak da bilinen Ürün Direktörü Matthew Glotzbach, Türk kullanıcılara müjde verdi. Artık YouTube, Türkçe formatında da kullanıcılarına hizmet verecek.

Glotzbach, YouTube'un Türkçe olmasıyla ilgili şu sözleri kaydetti: "Artık Türk kullanıcılar YouTube.com yerine YouTube.com.tr'ye girecek ve Türkçe bir arabirimle karşılaşacak."

Haberin Tamamı İçin:

Youtube Türkçe Yayına Başlıyor

Youtube Türkçe Yayına Başlıyor

YouTube Türkçe yayına başlıyor

İnternetin en büyük video portalı olan ve bir dönem ülkemizdeki yasaklamalarla gündemi uzun süre meşgul eden YouTube, Türkçe yayına başladığını duyurdu.

http://www.youtube.com/?hl=tr adresinde ülkenizi Türkiye olarak girdiğinizde yerel içeriğe göre kanal ve video tavsiyeleri karşınıza gelecek. Platform, içeriği zenginleştirmek ve Türk kültürünü yansıtmak için ülkemiz kullanıcılarını davet ediyor.

Ayrıca İnternet Kurulu başkanı Serhat Özeren, Youtube.com.tr adresinin de bugün içinde yayına başlayacağını duyurdu. DNS ayarları gibi son hazırlıkların yapıldığı adres, YouTube'un da artık yerelleşme adına önemli bir adım attığını gösteriyor. Hukuk mercilerine hesap verebilme veya vergi ödeme gibi konular bunların başında geliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DnsYoutubevergi
Görüş Bildir