Youtube'a Video Teyp Özelliği Geldi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Youtube'a Video Teyp Özelliği Geldi

Youtube'a Video Teyp Özelliği Geldi

Eskiden evlerinizde kullandığınız VHS video kaset lerini artık bir kenara bırakmış veya unutmuş olabilirsiniz ama Youtube bu noktada video kaset kayıtlarının 57. yıldönümü şerefine yepyeni bir özelliği devreye sokarak tüm kullanıcılarına o eski günleri hatırlatmaya niyetli gibi görünüyor.

Site üzerinde bazı videoları izlerken karşınıza çıkacak olan video teyp moduna aktifleştir butonu sayesinde VHS video kasetlerini izlediğini o eski günlere döneceksiniz.

Yeni ortaya çıkan bu özelliğin temelindeki cihaz ise 14 Nisan 1956 tarihinde Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği tarafından tanıtılan dünyanın ilk resmi video kaset kaydedicisi olan Ampex VRX-1000 modeli.

Eğer tarihin tozlu sayfalarında yerini alan bu cihaz hakkında daha çok bilgi almak isterseniz, İngilizce bir kaynak olan ve Charles P. Ginsburg tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.

Tamindir

Haberin Tamamı İçin:

Youtube'dan 57. Yıl Sürprizi!

Youtube'dan 57. yıl sürprizi!

Birçok internet kullanıcısının gereksiz saydığı özelliğin arkasındaki gerçek...

Youtube’un bugün kullanıcılarına sunduğu ‘teyp modu’ özelliğini çoğu internet kullanıcısı yeni bir özellik sandı ama olayın hikayesi biraz daha farklı...

Youtube 14 Nisan 1956 tarihinde geliştirilen ve ilk video kaset kayıt cihazı olarak tanımlanan Ampex VR-1000 modelinin üzerinden tam 57 yıl geçmesini unutmadı ve araç çubuğuna eklediği 'Teyp Modu' ile bunu kutladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Youtube
Görüş Bildir