Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yorgunluk nedir, nasıl medyana gelir ?

Anasayfa > Cafe

Yorgunluk nedir, nasıl medyana gelir ?

Uzun bir çalışmanın ardından ya da değişik nedenlerden dolayı, ruhsal ve bedensel açıdan bireyin etkinlik, verimlilik düzeyinin düşmesidir. Bir keyifsizlik durumu olan yorgunluk, bedensel ya da zihinsel bir işi gerçekleştirmek için gerekli güçten tümüyle ya da belli bir ölçüde yoksun kalma durumuyla birlikte görülür.

Yorgunluğun dayanılmaz bir duyum değil de gerçek bir hastalık olduğunu söylemek güçtür, ama ruhsal nedenli bedensel hastalıkları inceleyen psikosomatik tıp alanında da geniş bir yer kapladığı kesindir; yorgunluk durumu karmaşık bir tıbbi sorun olarak ele alınmaktadır. Değişik yorgunluk biçimleri ayırt edilir. Bunlar arasında kas yorgunluğu, duyumsal yorgunluk, zihinsel yorgunluk, ruhsal yorgunluk ve sinirsel yorgunluk sayılabilir. Kas yorgunluğu iyi incelenmiştir. Kurbağadan elde edilen serbest kas demetlerinden kasılmalar sağlanarak deneysel kas yorgunluğu oluşturulabilmiş ve ölçümleri yapılmıştır.

Kaynak: http://www.akbil.net/yorgunluk-nedir-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?